TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Z upałami mogą nadejść burze

Z upałami mogą nadejść burze

Z upałami mogą nadejść burze

Synoptycy z krakowskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że nad Małopolską mogą dziś popołudniu przechodzić gwałtowne burze z gradem. Wciąż będzie również bardzo gorąco.

 

Upały panują w całej Polsce, ale najcieplej jest właśnie na południu kraju. IMGW kolejny raz tego lata wydało ostrzeżenie pogodowe najwyższego, trzeciego stopnia dla Małopolski, Świętokrzyskiego, Podkarpackiego i Lubelskiego. Termometry mogą dziś pokazać nawet 36 stopni, bardzo ciepła będzie również noc. W Tarnowie dziś również w godzinach od 10.00 do 19.00 działać będą kurtyny wodne na placu Popiełuszki i na placu Sobieskiego. W południe na placu Sobieskiego pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego będą podobnie jak w ostatnich dniach, rozdawać przechodniom butelki wody mineralnej. Rozdano ich już blisko cztery tysiące. Wodę dla najbardziej potrzebujących mają też patrolujący miasto funkcjonariusze tarnowskiej Straży Miejskiej.

Synoptycy ostrzegają również przed burzami z gradem. Dla Małopolski wydali ostrzeżenie drugiego stopnia. Burz można się spodziewać głównie nad zachodnią częścią województwa od dzisiejszego południa do późnego wieczora. Mogą im towarzyszyć intensywne opady deszczu i wiatr, osiągający w porywach prędkość do 90-ciu kilometrów na godzinę. Apelujemy o ostrożność.

(dm)

Znaczniki

Archiwalne