TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zapisy na letnie półkolonie OD 6 MARCA

Zapisy na letnie półkolonie OD 6 MARCA

Zapisy na letnie półkolonie OD 6 MARCA

W przyszły wtorek, 6 marca, rozpocznie się nabór na tegoroczne półkolonie, organizowane w tarnowskich szkołach podstawowych. Zapisy potrwają do 12 marca.

 

W ramach półkolonii „Lato w Mieście – Bezpieczne Wakacje Tarnów 2018” zajęcia będą się odbywały w 11 placówkach. Uczestniczyć w nich mogą uczniowie publicznych i niepublicznych podstawówek, mający adres zamieszkania na terenie Tarnowa lub uczęszczający do szkoły, mającej siedzibę w Tarnowie. Zgodnie z regulaminem, który można znaleźć w załączniku poniżej, zapisać dziecko na zajęcia może wyłącznie opiekun prawny lub osoba, której opiekun udzielił pełnomocnictwa. Do zgłoszenia ucznia na półkolonię wymagane jest osobiste stawiennictwo w opiekuna lub pełnomocnika w wybranej szkole. Zapisy są dokonywane według kolejności zgłoszeń.

Półkolonie będą się odbywały w trzech turnusach – od 25 czerwca do 6 lipca, od 9 do 20 lipca i od 23 lipca do 3 sierpnia. Półkolonia dla dzieci autystycznych, organizowana przez Szkołę Podstawową nr 11 potrwa od 2 do 13 lipca, z kolei z zajęć w Szkole Podstawowej nr 9, w terminie 9 – 20 lipca będą mogły skorzystać również dzieci niepełnosprawne.

Dzięki dofinansowaniu, przekazanemu na ten cel przez miasto, odpłatność wynosi 160 złotych za dziecko w turnusie. Posiadacze Karty Tarnowskiej Rodziny mogą skorzystać z 10-cio procentowej zniżki.

Organizatorzy zapewniają dzieciom opiekę od godziny 7 do 16, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Przygotowali również atrakcyjny program, w którym znalazły się między innymi zajęcia sportowe, rekreacyjne gry i zabawy, wycieczki krajoznawcze, zajęcia plastyczne i konkursy edukacyjne.

W 2018 roku miasto sfinansowało 1248 miejsc na półkoloniach. W budżecie miasta przeznaczono na ten cel ponad 322 tysiące złotych, o blisko 30 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

(dm)

Znaczniki

Archiwalne