TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

W najbliższy weekend nie będziemy nudzić się nie tylko w ciągu dnia, atrakcje czekają także nocą… 

Piątek

Jeszcze dziś o godz. 18:00 w Centrum Sztuki Mościce kolejna odsłona cyklu „Za horyzont domu”. Tym razem w ramach spotkań z „Górnolotnymi” gościem będzie John Porter. Podczas spotkania odbędzie się promocja książki autorstwa alpinisty „ Przeżyć dzień jak tygrys”, w której wspomina swojego zmarłego przyjaciela Alexa MacIntyre.

Sobota

Tarnów dołącza do ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W sobotę odbędzie się XIII Bieg Sanguszków oraz IV Mistrzostwa Tarnowa w Nordic Walking. Początek biegowych zmagań o godz. 10 w Parku Sanguszków. Więcej o imprezie TUTAJ.

W sobotni wieczór przeniesiemy się w czasie do roku 3017 i przestrzeni na małą planetę daleko od Ziemi. Stanie się tak za sprawą „Hamleta” w reż.  Piotra Waligórskiego. Reżyser, przygotowując adaptację dramatu Szekspira, sięgnął do przekładu Stanisława Barańczaka i sam skomponował muzykę do spektaklu.  W tytułową rolę Hamleta wcieli się Piotr Hudziak, a jego ukochaną Ofelię zagra Karolina Gibki. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 19:00.

Tegoroczna odsłona Międzynarodowej Nocy Muzeów już jutro, 20 maja. W akcji bierze udział ponad sto miast z całej Europy. W ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów w Tarnowie będzie można zobaczyć wystawy w Muzeum Okręgowym, Muzeum Etnograficznym czy wejść na wieżę ratuszową. Dla odwiedzających przygotowano także m.in.: kiermasz twórczości ludowej, prezentację dawnej broni białej, oraz pogadankę …o nietoperzach. Szczegółowy program dostępny TUTAJ.

Niedziela

Na majowym salonie poezji, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, wybrzmią wiersze Juliana Kornhausera, przedstawiciela Nowej Fali – grupy poetów pierwszego pokolenia powojennego, które w dorosłe i twórcze życie wchodziło pod koniec lat 60. Artystycznym uzupełnieniem i wzbogaceniem spotkania z wierszami autora „Świata nie przedstawionego” będzie muzyka w wykonaniu Kwartetu „Con Fuoco”, a może także zdarzy się coś zupełnie nieoczekiwanego… Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00 na małej scenie tarnowskiego teatru.

Na torze Stadionu Miejskiego w Mościcach „Jaskółki” podejmować będą drużynę z Piły. Mecz z Polonią rozpocznie się o godz. 12:45.

O dobry humor w niedzielne popołudnie zadbają twórcy Kabaretu Literackiego „NaTenCzas”. Będą wspominać pierwszy w Polsce Kabaret – ZIELONY BALONIK, który poddawał krytyce dziwactwa mieszczańskiego Krakowa. Kawiarnia, w której odbywały się przedstawienia, bardzo szybko stała się miejscem spotkań artystów, literatów, dziennikarzy i całej krakowskiej cyganerii. Aktorzy Tarnowskiego Kabaretu zadbają by i mieszkańcy Tarnowa poznali klimat tamtych czasów i miło spędzili wieczór w tarnowskim teatrze. Początek o godz. 17:00.

(ah)

Znaczniki

Archiwalne