TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

Tym razem wśród propozycji na wakacyjny weekend znajdują się między innymi: spotkanie z bluesem, rajd rowerowy, wernisaż wystawy ilustracji modowych, kolejny spacerek po Tarnowie i potańcówka w niedzielny wieczór.

 

Piątek:

Galeria Bema20 i Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca zapraszają na godzinę 18 na wernisaż wystawy „Sztuka Talentu”, prezentującej ilustracje modowe Kornelii Dębosz, artystki współpracującej między innymi z koncernami L’Oréal z Nowego Jorku i Kérastase z Paryża, wspieraną przez Ewę Minge. Prace Kornelii Dębosz były publikowane w polskim wydaniu magazynu ELLE i chińskim MILK X, można je też zobaczyć na wystawach sklepowych, torbach zakupowych, notesach czy czekoladkach. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, do 4 września.

O godzinie 19 w Amfiteatrze rozpocznie się kolejne letnie spotkanie z bluesem. Ma być głośno i energetycznie, a wystąpią Makaron & Riko, Drum Syndrome i Double Machine. To już trzynasta edycja festiwalu „Był sobie blues”, którego pomysłodawcą i szefem artystycznym jest tarnowski muzyk, Wojtek Klich. Wstęp na koncert jest wolny.

Sobota:

Od godziny 10, jak w każdą sobotę, w Amfiteatrze będą trwały szachowe rozgrywki. Turnieje odbywają się bez względu na pogodę, grać można na trawie lub pod osłoną amfiteatralnej muszli. Wstęp wolny.

Amfiteatr zaprasza również wieczorem. O 20 rozpocznie się koncert na harfę i flet. WystąpiąElżbieta Baklarz i Wioletta Strączek. Koncert może zostać odwołany w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak intensywne opady deszczu czy burze. Wstęp wolny.

W południe wyruszy kolejny spacerek po Tarnowie. Zbiórka dla chętnych przed budynkiem Tarnowskiego Centrum Informacji przy Rynku 7. Przewodnik opowie uczestnikom wycieczki o tarnowskich zabytkach i związanych z nimi ciekawostkach. Spacerki po Tarnowie są bezpłatne, podobnie jak zwiedzanie z przewodnikiem tarnowskiej katedry. Katedrę można zwiedzać w sobotę od 9 do 12, w niedzielę - od 16 do 18.

Niedziela:

Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza na kolejną edycję „Małopolska Tour”, imprezy będącej świętem rowerzystów, pasjonatów i amatorów dwóch kółek. Jedna z propozycji to rajd rowerowy. Od 10 do 11.45 chętni będą mogli zapisywać się do udziału w rajdzie w biurze zawodów, na parkingu przy Parku Strzeleckim, przy ulicy Romanowicza. Uczestnicy wyruszą w samo południe. Do wyboru będą mieli jedną z czterech tras: MAXI (36 km), MIDI (28 km), MINI (17 km) oraz MINI-2 (6 km). Od 14, przez trzy kwadranse, w biurze rajdu przyjmowane będą zapisy do rozpoczynających się o 15 zawodów dla dzieci, a od południa do 20 będzie można podziwiać pokazy dirt jumpingu, rowerowe spektakle teatralne i ewolucje na ogromnych bicyklach (freestyle bicykl). Będzie też ekstremalny tor rowerowy (pumptrack), akademia bezpiecznego rowerzysty, kącik dla dzieci, serwisy rowerowe i wypożyczalnia rowerów. O 18 rozpocznie się koncert, podczas którego zagrają O.S.T.R. oraz Łąki Łan. Wstęp wolny.

O 13 w Amfiteatrze kolejny koncert z cyklu Kameralnie w Amfiq:Con Affetto. Wstęp jest wolny. Koncert może zostać odwołany w razie niepogody.

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na godzinę 17 do Parku Strzeleckiego na „Klasykę w parku”, czyli pierwszy z cyklu sierpniowych koncertów muzyki kameralnej. Przed budynkiem BWA, w otoczeniu parkowej zieleni, wystąpią Monika Zębaty (gitara klasyczna) i Bogdan Kołodziejczyk (wiolonczela), absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Grają razem od 2000 roku. Współpracują z Leliwa Jazz Band oraz Tarnowską Orkiestrą Kameralną. Zajmują się umuzykalnianiem niemowląt i małych dzieci. Monika Zębaty pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie, oboje są jej absolwentami. Bezpłatny koncert potrwa około godziny.

Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście zapraszają na III Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski. O godzinie 18 w Sali Lustrzanej „Estrada Młodych”. Wystąpią: Robert Maciejowski (Polska), Laureat I Nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.W. Krogulskiego w Tarnowie, Hironao Suzuki, (Japonia) i Krystian Tkaczewski (Polska). W programie utwory: F. Chopina, I. J. Paderewskiego, J.S. Bacha, F. Liszta, F. Busoniego. Festiwal odbywa się pod patronatem prezydenta Tarnowa.

A o godzinie 19 na Rynku początek letniej potańcówki. Zapraszamy!

(dm)

Znaczniki

Archiwalne