TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zmiana rozkładu jazdy OD 15 PAŹDZIERNIKA

Zmiana rozkładu jazdy OD 15 PAŹDZIERNIKA

Zmiana rozkładu jazdy OD 15 PAŹDZIERNIKA

W najbliższą niedzielę, 15 października, zmieni się rozkład jazdy pociągów. Zmiany są związane z modernizacją krakowskiego węzła kolejowego, prowadzoną przez PKP PLK, która wchodzi w kolejny etap.

 

 

Zmiana rozkładu jazdy obejmie między innymi pociągi linii SKA3 Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych, łączące Tarnów z Krakowem. Skala zmian nie będzie jednak duża, bo – jak informują na swojej stronie internetowej Koleje Małopolskie – zmienią się głównie godziny kursowania pociągów, przyjeżdżających z Tarnowa do stolicy Małopolski między godzinami 8.00 i 10.00. Przez trzy noce -  z 15 na 16, z 17 na 18 i z 18 na 19 października między Tarnowem a podkrakowskim Kłajem podróżni, jadący do Krakowa i do Tarnowa na części trasy będą przewożeni autobusami zastępczymi, z uwagi na prace, prowadzone na torowisku. Zmieni się też sposób dojazdu do Jasła przez Tarnów pociągiem odjeżdżającym z Krakowa – Płaszowa po godzinie 17.00. Do 9 grudnia połączenie to nie będzie, jak dotychczas, samodzielne, tylko wejdzie w skład pociągu Nikifor, kursującego z Krakowa do Krynicy - Zdroju. Dwa połączone szynobusy, wyruszające z Krakowa, zostaną rozłączone w Stróżach, bez konieczności przesiadki. Jeden pojedzie do Krynicy – Zdroju, drugi – do Jasła.

 

Przewoźnicy kolejowi informują również, że mimo wszelkich dokładanych starań, modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów z uwagi między innymi na prowadzenie ruchu kolejowego na niektórych odcinkach po jednym torze i możliwe awarie urządzeń sterowania ruchem i rozjazdów. Koleje Małopolskie proszą w tej sprawie o wyrozumiałość i przepraszają podróżnych za niedogodności.

 

Nowy rozkład jazdy można znaleźć na plakatach na dworcach kolejowych i na stronach internetowych kolejowych spółek.

 

(dm)

Znaczniki

Archiwalne