TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zmiany na Spokojnej OD 12 KWIETNIA

Zmiany na Spokojnej OD 12 KWIETNIA

Zmiany na Spokojnej OD 12 KWIETNIA

Od najbliższego czwartku, 12 kwietnia, do soboty 14 kwietnia, zmieniona będzie organizacja ruchu na ulicy Spokojnej. Północny wlot skrzyżowania Spokojnej z ulicą Krzyską będzie zamknięty, a dla kierowców wyznaczony zostanie objazd.

 

Zmiany są związane z przebudową Spokojnej, rozpoczętą w lutym. Zakończyły się już prace przygotowawcze i rozbiórkowe, 12 kwietnia wykonawca rozpocznie przebudowę wodociągu, gazociągu i kabla średniego napięcia pod jezdnią ulicy Krzyskiej, w rejonie skrzyżowania. Stąd konieczność zamknięcia wjazdu z Krzyskiej na Spokojną, od strony autostrady. Objazd dla samochodów osobowych poprowadzi Spokojną, Nowodąbrowską, Jaracza i Krzyską, a dla pojazdów ważących powyżej 3,5 tony – przez Spokojną, Błonie, al. Jana Pawła II, drogą krajową 73 oraz Nowodąbrowską, Wiśniową i Krzyską.

Ulica Spokojna zostanie poszerzona. Na całej jej długości powstaną po dwa pasy ruchu w każdą stronę, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Dzięki temu po przebudowie Spokojnej i Elektrycznej powstanie czteropasmowa arteria, która znacznie skróci i ułatwi przejazd przez miasto. Koszt prac, wykonywanych przez wyłonioną w przetargu firmę Strabag wynosi ponad 19,1 miliona złotych, z czego 10 milionów pochodzi z unijnej dotacji. Przez cały czas trwania remontu ulica Spokojna będzie przejezdna w obu kierunkach. Jeżeli okresowo zajdzie konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego, za kierowanie nim odpowiedzialni będą przeszkoleni i uprawnieni pracownicy, którzy dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia i poprawić przepustowość ruchu.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Spokojnej zostaną wprowadzone 15 kwietnia i będą obowiązywać do 7 maja. W tym etapie nie przewiduje się objazdów. Przejazd będzie utrzymany istniejącą jezdnią.

(dm)

Znaczniki

Archiwalne