TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zwycięskie odrodzenie

Zwycięskie odrodzenie

Zwycięskie odrodzenie

W BWA zakończył się IV Salon Wiosenny, czyli zbiorowa wystawa kilkudziesięciu prac artystów związanych z Tarnowem lub regionem. Oprócz Grand Prix w ramach wystawy przyznawana jest nagroda publiczności. Osoby, które odwiedziły tegoroczny Salon Wiosenny uznały, że najlepsza praca należy do Małgorzaty Cichoń.

Jak relacjonują przedstawiciele BWA, ostatnia edycja cieszyła się dużą frekwencją. – Zdarzało się, że mieszkańcy często wracali do Pałacyku Strzeleckiego i polecali innym wystawę, nierzadko przyprowadzając kolejnych odwiedzających – podkreśla Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor BWA.

W plebiscycie publiczności zdecydowaną większością głosów zwyciężyła Małgorzata Cichoń z pracą „Resurrectio”. Podobnie było w ubiegłym roku, kiedy praca autorstwa tej samej artystki, najbardziej przypadła do gustu publiczności. Drugie miejsce w głosowaniu zajęła praca Piotra Rączki „Ciepłe miejsce”, natomiast trzecie Lidii Połeć-Kantor „…a wiatr hula w makach o poranku”.

Wykonanie pracy zajęło Małgorzacie Cichoń trzy dni. – Temat odrodzenia wybrałam z premedytacją, podsunęli mi go uczniowie. Rozmawiałam z młodymi ludźmi, którzy są żywo zainteresowani aspektami historycznymi, patriotyzmem, sytuacją polityczną w kraju. Ta praca pokazuje, że Polacy zawsze potrafią podnieść się z upadku, umieją się odrodzić – tłumaczy artystka. Małgorzata Cichoń przyznaje, że najlepiej czuje się w tematyce abstrakcji, dlatego chciałaby, żeby kolejna praca była nie tylko abstrakcyjna, ale również trójwymiarowa.

(ww)

Znaczniki

Archiwalne