TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczął się remont placu Kazimierza. To kolejny ważny krok w celu odrestaurowania tarnowskiej starówki.

W poniedziałek, 3 września o godzinie 6.00 otwarty zostanie przejazd pod wyremontowanym przez kolejarzy wiaduktem na ulicy Warsztatowej.

Pierwszy z czterech remontowanych wiaduktów od piątku (24 sierpnia) będzie przejezdny.

Rozpoczął się remont na ulicy Słonecznej, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Orkana i Jana Pawła II. Dla zapewnienia przejezdności remontowanego odcinka ruch dwoma jezdniami został sprowadzony do jednej jezdni.

Na ukończeniu są prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego nad ulicą Gumniską. Tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji zdecydował o przejęciu do eksploatacji jezdni i chodnika po północnej stronie, co pozwoli na przywrócenie ruchu na ul. Gumniskiej jeszcze w sierpniu. W podpisanym protokole dopuszczającym do eksploatacji jezdnię i chodnik, PKP zostało zobowiązane do poprawienia niektórych elementów tego zakresu inwestycji.

Mieszkańcy tarnowskich osiedli, korzystający z dojazdu do centrum przez ulicę Wojska Polskiego, będą mieli ułatwione zadanie – do końca tego roku zostanie przebudowane skrzyżowanie tej ulicy ze Starodąbrowską. Powstanie tam rondo.

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Braci Saków i Okrężnej zostanie przebudowane. Obecnie wykonywana jest dokumentacja planowanych inwestycji. Zdaniem specjalistów, najlepszym rozwiązaniem będzie wybudowanie tam ronda turbinowego.

Rozpoczyna się remont placu Kazimierza i ulicy Katedralnej. To ważny element prac, które mają zmienić tarnowską starówkę w miejsce jeszcze bardziej atrakcyjne. By uniknąć konieczności zamknięcia ścisłego centrum miasta, przebudowa zostanie podzielona na dwa etapy.

Ulica Kasprowicza zostanie przebudowana – na odcinku od ul. Romanowicza do parku Piaskówka. Po jej wschodniej stronie powstanie ścieżka rowerowa, która będzie prowadziła bezpośrednio do parku. W czwartym kwartale tego roku będzie gotowa dokumentacja projektowa tego zadania.

Przy stacji kolejowej w Tarnowie-Mościcach zostanie wybudowany Park and Ride. Zgodnie z założeniami Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, inwestycja ma być realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Podróżni będą mogli skorzystać z nowego parkingu jesienią przyszłego roku. W najbliższych dniach zostanie powtórzony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę.