TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w związku z planowanym w Tarnowie, w dniu 9 stycznia 2011 roku XIX Finałem „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” (http://wosp.prv.pl/) wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu na następujących ulicach:

  1. Brodzińskiego od godzin popołudniowych dnia 8 stycznia 2011 r. do godzin rannych dnia 10 stycznia 2011 r., gdzie planowany jest VI Koncert Plenerowy i ustawiona będzie scena (szczegóły: www.zso.tarnow.pl)
  2. ks. J. Marszałka – pomiędzy ul. Dwernickiego a Al. Matki Bożej Fatimskiej w związku z „V Tarnowską MOTO-0RKIESTRĄ” na placu „Kapłanówka” – od godz. 9.00 do zmroku (szczegóły: www.moto-orkiestra.pl)
  3. na trasie Osiedle Legionów (start przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4) do ulicy Wojska Polskiego, ulicą Wojska Polskiego do ulicy Starodąbrowskiej, następnie ulicą Starodąbrowską przez rondo Hetmana J. Tarnowskiego do ulicy Mickiewicza i ulicą Mickiewicza do ulicy Brodzińskiego, którą przebiegnie „Tarnowski Bieg z Pochodniami w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” w godz. 19.20 – 19.55. (szczegóły http://www.wosp.tarnow.net.pl/bieg.pdf). Cała grupa będzie pilotowana przez radiowóz policyjny oraz policjantów i strażników miejskich na motorach, którzy okresowo będą wstrzymywali ruch na skrzyżowaniach ulic.

Prosimy o wyrozumiałość i apelujemy o zwiększenie uwagi, szczególną ostrożność oraz o stosowanie się do wskazań znaków drogowych.

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich informuje, że na skutek najechania przez nieznany pojazd całkowitemu zniszczeniu uległ sterownik sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Spokojnej z Krzyską. Zlecono już zakup nowego sterownika jednak ze względu na okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wydłuża się termin jego zestawienia, weryfikacji programu i montażu. Wyłączenie tej sygnalizacji świetlnej powoduje bardzo duże utrudnienia w przejeździe, w ciągu ulicy Krzyskiej, dlatego apelujemy o zwiększenie uwagi i szczególną ostrożność oraz o stosowanie się do wskazań znaków drogowych.

Ze względu na intensywne i długotrwałe opady śniegu, jakie miały miejsce przez cały miniony weekend, od piątku, 10 grudnia, w Tarnowie, pracował cały sprzęt przeznaczony do walki ze skutkami zimy. Dzięki prowadzeniu działań na szeroką skalę główne ulice miasta były przejezdne, a poruszający się po nich kierowcy nie napotykali utrudnień. Odpowiedni sprzęt został także skierowany do odśnieżania chodników. Drogowcy cały czas pracują w pełnej gotowości.

Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat już służy mieszkańcom. Ściany wyłożono kamieniem naturalnym, zamontowano specjalne oświetlenie i monitoring. Efekt jest imponujący.

Zaśnieżone ulice można zgłaszać pod numerem telefonu: 504 044 039.

Wraz z nastaniem nowych opadów śniegu drogowcy wyruszyli na tarnowskie ulice. W tej chwili pracuje na nich dziewięć pługów. Ze względu na rodzaj padającego śniegu drogi nie są na razie posypywane piaskiem.