TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe

W tym roku pogoda nie rozpieszczała tarnowskich drogowców. Obfite i długotrwałe opady deszczu spowolniły szereg prowadzonych w mieście inwestycji. Ten tydzień, według synoptyków, będzie się jednak odznaczał dobrą i pewną pogodą, co umożliwi zintensyfikowanie prac drogowych w Tarnowie.

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich uprzejmie informuje, że w wyniku robót na drogach oraz zmian w organizacji ruchu aktualnie występują lub w najbliższym czasie nastąpią bardzo duże utrudnienia w przejeździe na następujących ciągach ulic:

W tym roku pogoda nie rozpieszczała tarnowskich drogowców. Obfite i długotrwałe opady deszczu spowolniły szereg prowadzonych w mieście inwestycji. Ten tydzień, według synoptyków, będzie się jednak odznaczał dobrą i pewną pogodą, co umożliwi zintensyfikowanie prac drogowych w Tarnowie.

Wewnątrz budowanego w mieście, pierwszego w Tarnowie, przejścia podziemnego trwają intensywne prace. Ściany wykładane są kamieniem naturalnym, montowane jest oświetlenie i monitoring. Prace postępują zgodnie z planem. Przejście podziemne już wkrótce będzie służyło mieszkańcom.

Urząd Miasta Tarnowa informuje, że w wyniku robót drogowych i związanych z tym zmian w organizacji ruchu aktualnie występują bardzo duże utrudnienia w przejeździe na następujących głównych ciągach ulic:

Utrudnienia drogowe na ulicy Bernardyńskiej zostały usunięte. Ruch pojazdów został przywrócony.

W ramach III etapu zadania pn. „Remont dróg gminnych i powiatowych” rozpoczęto remont nawierzchni ul. Konarskiego i ul. Narutowicza na odcinku od zakończonej niedawno przebudowy skrzyżowania z ul.Dąbrowskiego do ul.Limanowskiego. Na zakres remontu składa się położenie nowej nawierzchni jezdni, wymiana krawężników ulicznych oraz przebudowa chodników. Koszt remontu to kwota blisko pół miliona złotych.

We wtorek, 14 września, o godzinie 18.00 pierwsze samochody przejechały po w pełni oddanym do użytkowania skrzyżowaniu ulic Konarskiego – Gumniska – Dąbrowskiego. Tym samym upłynnił się ruch w południowej części Tarnowa.

Sukcesem zakończyła się rozbiórka kamienic, które sąsiadowały ze skrzyżowaniem ulic Szujskiego i Szkotnik. Akcję usunięcia tych budynków przeprowadzono bez konieczności zamykania ruchu na przyległych ulicach. Dzięki odsłonięciu terenu niebawem możliwe będzie tam stworzenie dodatkowego pasa ruchu wzdłuż ulicy Szujskiego, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Klikowską i Szkotnik. Rozwiązanie to sprawi, że kierowcy jadący prosto od strony Al. Solidarności będą poruszać się innym pasem, niż kierowcy jadący w lewo. Upłynni to ruch na tym odcinku.

Jak informuje wykonawca przebudowy ulicy Krakowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czerwoną i Koszycką do obwodnicy w dniach 11, 12, 18, 19, 25 i 26 września 2010 r. prowadzone będą roboty związane z układaniem kolejnych warstw nawierzchni bitumicznej. Wykonywanie tych robót uzależnione jest od dobrych warunków atmosferycznych. W przypadku opóźnień spowodowanych opadami deszczu roboty mogą być prowadzone w godzinach wieczornych i w nocy.

Jak informuje wykonawca przebudowy Placu Dworcowego wprowadzane są tam kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z prowadzonym remontem.

 

Od dnia 4 sierpnia 2010r. całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie część wschodnia Placu, wraz z dojazdem do budynku Poczty. Bardzo ograniczony dojazd do Poczty (bez wjazdu na Plac Dworcowy) możliwy będzie wyłącznie drogą od strony ulicy Bandrowskiego, gdzie wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

 

Za utrudnienia przepraszamy.