TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe

Granitowa kostka, użyta do wykonania nawierzchni ulicy, została przebadana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie – instytucję podległą Ministerstwu Budownictwa. Dokumentację prac wykonano w oparciu o opinie ekspertów i biegłych.

Prawie 22 miliony złotych to koszt przebudowy ulicy Spokojnej. Niemal 36 milionów złotych będzie kosztowała rozbudowa ulicy Elektrycznej. Te inwestycje zmienią układ komunikacyjny w północnej części Tarnowa. Uczynią go komfortowym dla kierowców, rowerzystów i pieszych.

W najbliższy poniedziałek, 28 maja, na remontowanej ulicy Kochanowskiego rozpocznie się układanie warstwy ścieralnej na jezdni. Prace mają potrwać trzy dni, do środy. - To może oznaczać utrudnienia dla kierowców, za które przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – mówi Artur Michałek, kierownik Działu Organizacji Ruchu Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Trwa przebudowa ulicy Spokojnej. Wykonawca, który kilka tygodni temu przejął plac robót, prowadzi prace przygotowawcze i rozbiórkowe. W następnej kolejności zajmie się rozbudową jezdni.

Przypominamy, że jutro, 18 lipca, o godzinie 7.00, zamknięty dla samochodów zostanie fragment ulicy Krakowskiej od ulicy Wałowej i Targowej do Batorego. To pierwszy z sześciu etapów remontu  Krakowskiej, który ma potrwać około pięciu tygodni. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na listopad.

Z powodu realizowanej przez PKP PLK przebudowy wiaduktu 26 czerwca ulica Gumniska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego pod wiaduktem kolejowym - Będzie to sytuacja trudna dla mieszkańców i kierowców, dlatego proponujemy takie zmiany w organizacji ruchu, aby zminimalizować uciążliwe skutki remontu. Również w tym celu przekonaliśmy kolej do przesunięcie rozpoczęcia prac na Gumniskiej o tydzień, do czasu rozpoczęcia wakacji – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

W związku z budową wiaduktu kolejowego na Al. Tarnowskich zamknięta dla ruchu rozstała ul. Ziaji na odcinku od ul. Wspólnej do ul. Dąbrowskiego oraz ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Ziai do ul. Stanisza. Zmiany te spowodowały konieczność modyfikacji przebiegu tras autobusowych. 

Mieszkańcy mogą już jeździć ulicą Goldhammera. Dzisiaj, 24 października, wznowiono ruch na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Sitki. Wcześniej, z uwagi na trwający remont, ulica była wyłączona z ruchu, a kierowców obowiązywały objazdy. 

W rejonie Bandrowskiego przywrócono ruch samochodowy. Wzdłuż ulicy można już także parkować. 

Rusza remont Al. Jana Pawła II. Roboty budowlane rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 12 września. W związku z modernizacją ulicy kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu.