TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe

Oddano do użytku kolejny fragment ul. Westerplatte. Samochody mogą się już poruszać po odcinku od budynku przy ul. Westerplatte 14 do ul. Marynarki Wojennej. - W najbliższym czasie zostanie tam jeszcze zamontowany próg spowalniający – mówi p.o. kierownika Biura Miejskiego Inżyniera Utrzymania Miasta, Piotr Walasek.

W najbliższą sobotę 12 października zostanie zamknięta ulica Krzyska w Tarnowie. Zamknięcie dotyczy fragmentu przy skrzyżowaniu z ulicą Spokojną i jest spowodowane końcowymi pracami związanymi z rozbudową tej ulicy.

Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów informuje, że w związku z organizacją XXII Tarnowskiego Biegu Leliwitów o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego, w niedzielę 13 października  br. nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym na Tarnowskiej Starówce. Trasa biegów przebiegać będzie ulicami:

Wałowa – START, Brama Pilźnieńska, Żydowska, Rynek, Katedralna, Targowa, Wielkie Schody, Krótka, Pasaż Tertila, Rynek, Wekslarska, Brama Pilźnieńska, Szeroka, Bernardyńska, Generała Józefa Bema, Świętej Anny, Wałowa – META ulice te będą wyłączone z ruchu drogowego od godz.  1315 do ok. 1445  . Jednocześnie organizator prosi, aby przed rozpoczęciem biegu na jego trasie nie parkować pojazdów.

W czasie tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w sanktuarium na Burku od godz. 18.00 do godz. 20.00 w dniach 15-20 lipca 2013 r. oraz od godz. 18.00 dnia 21 lipca 2013 r. do godz. 20.00 dnia 22 lipca 2013 r. zamykany będzie przejazd odcinkiem ulicy Najświętszej Marii Panny od skrzyżowania z ulicą Nadbrzeżną Dolną do skrzyżowania z ulicą Konarskiego w Tarnowie.

Objazd do ul. Konarskiego skierowany będzie przez ulicę Nadbrzeżną Dolną i Sądową.Za utrudnienia przepraszamy. Kierowców prosimy o ostrożność i dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Mowa o remoncie ulicy Rogoyskiego na odcinku od al. Solidarności do ulicy Słowackiego oraz zmianie w organizacji ruchu w ciągu al. Jana Pawła II. Zmiany nastąpią tuż po 1 lipca. Kierowców prosimy o ostrożność i dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Ruszyła modernizacja wiaduktów kolejowych. Obecnie prace remontowe prowadzone są na wiadukcie pomiędzy ulicami Warsztatową i Kochanowskiego. Uwaga na utrudnienia.

Prace dotyczyć będą ulic Klasztornej i Morawskiego, odbywać się będą w dniach 21 i 22 maja (wtorek i środa).

Generalny wykonawca rozbudowy ul. Spokojnej w Tarnowie Skanska S.A.informuje, że od środy (8 maja 2013 r.) zamknięty będzie dojazd do ul. Ks. A. Kmiecika od strony skrzyżowania z ul. Spokojną. Wjazd i wyjazd z ul. Kmiecika będzie możliwy tylko z ul. Krzyskiej. Zmiany te potrwają do 31 października 2013 r. i są spowodowane budową drugiej jezdni ul. Spokojnej.

Zbliża się jedna z największych w Europie imprez kolarskich, która odbędzie się także w Tarnowie. W najbliższą niedzielę, 5 maja, na niektórych ulicach miasta przeprowadzony zostanie IV Etap „Karpackiego Wyścigu Kurierów”. Kierowcy mogą spodziewać się krótkotrwałych utrudnień w ruchu. 

Prace rozpoczną się od najbliższego wtorku, 23 kwietnia. Trzeba uważać na utrudnienia.