TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe

Uwaga kierowcy – ważna informacja. Już w czwartek, 8 maja, zakończy się remont jednego z głównych odcinków w Tarnowie. Mowa o ulicy Narutowicza, na odcinku od ulicy Wita Stwosza do ulicy Bandrowskiego. O godz. 6.00 przywrócony zostanie tam na stałe ruch dwustronny.

Dobiega końca remont ulicy Narutowicza na odcinku od ulicy Wita Stwosza do ulicy Bandrowskiego. Trwają ostatnie prace, przywrócono także dwustronny ruch samochodowy. Jeżeli nie przeszkodzą warunki pogodowe, drogowcy z placu budowy zejdą 5 maja.

Wykonawca robót związanych z rozbudową ulicy Mickiewicza informuje, że 9 kwietnia, od godz. 15.00 zamierza zamknąć wyjazd z ulicy Legionów i Asnyka do ulicy Mickiewicza. Dodatkowe utrudnienia potrwają około dwóch dni.

8 kwietnia (wtorek) rozpocznie się kolejny etap robót związanych z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego, Witosa i Chemicznej. Roboty prowadzone będą po jego południowej stronie.

Jest to związane z planowanymi przez PKP Cargo intensywnymi dostawami towarów i ich rozładunkiem na bocznicy kolejowej, którą obecnie prowadzony jest objazd. Od czwartku, 3 kwietnia br. nastąpią zmiany w trasie objazdu remontowanej ulicy Narutowicza. Objazd zamkniętego dla ruchu odcinka ulicy Narutowicza kierowany będzie przez ulice: Bandrowskiego, drogę wewnętrzną PKP, Wita Stwosza, Towarową i Drużbackiej.

W rejonie remontowanego wiaduktu kolejowego przy ul. Krakowskiej jeździmy na razie bez utrudnień. Przywrócona została w tym miejscu stała organizacji ruchu.

Referat Inżynierii Ruchu Drogowego Urzędu Miasta Tarnowa informuje, że 17 marca br. planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu robót związanych z rozbudową ulicy Mickiewicza. Mowa o odcinku od skrzyżowania z ulicą Nową do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz na Al. Solidarności pomiędzy ul. Piłsudskiego a ul. Nowy Świat.

Tarnowskie Wodociągi informują o utrudnieniach, które mogą wystąpić w marcu 2014 r., mających wpływ na ciągłość świadczonych usług.

Po zimowej przerwie ruszają największe miejskie inwestycje. Wkrótce prace rozpoczną drogowcy, którzy wybudują rondo na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Witosa oraz zajmą się poszerzeniem ulicy Mickiewicza i Alei Solidarności. 

W środę, 26 lutego, nastąpi przekazanie placu budowy a następnie rozpoczęcie prac związanych z budową ronda na połączeniu ulic Kwiatkowskiego, Witosa i Chemicznej. Trwają ostatnie przygotowania.