TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe

Nadzór przez całą dobę, służby w gotowości. Tak w największym skrócie można opisać przygotowanie Tarnowa do „Akcji Zima”. Dodatkowo w Urzędzie Miasta powstała specjalna grupa, która koordynuje całe przedsięwzięcie.

Oddano do użytku kolejny fragment ul. Westerplatte. Samochody mogą się już poruszać po odcinku od budynku przy ul. Westerplatte 14 do ul. Marynarki Wojennej. - W najbliższym czasie zostanie tam jeszcze zamontowany próg spowalniający – mówi p.o. kierownika Biura Miejskiego Inżyniera Utrzymania Miasta, Piotr Walasek.

W najbliższą sobotę 12 października zostanie zamknięta ulica Krzyska w Tarnowie. Zamknięcie dotyczy fragmentu przy skrzyżowaniu z ulicą Spokojną i jest spowodowane końcowymi pracami związanymi z rozbudową tej ulicy.

Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów informuje, że w związku z organizacją XXII Tarnowskiego Biegu Leliwitów o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego, w niedzielę 13 października  br. nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym na Tarnowskiej Starówce. Trasa biegów przebiegać będzie ulicami:

Wałowa – START, Brama Pilźnieńska, Żydowska, Rynek, Katedralna, Targowa, Wielkie Schody, Krótka, Pasaż Tertila, Rynek, Wekslarska, Brama Pilźnieńska, Szeroka, Bernardyńska, Generała Józefa Bema, Świętej Anny, Wałowa – META ulice te będą wyłączone z ruchu drogowego od godz.  1315 do ok. 1445  . Jednocześnie organizator prosi, aby przed rozpoczęciem biegu na jego trasie nie parkować pojazdów.

W czasie tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w sanktuarium na Burku od godz. 18.00 do godz. 20.00 w dniach 15-20 lipca 2013 r. oraz od godz. 18.00 dnia 21 lipca 2013 r. do godz. 20.00 dnia 22 lipca 2013 r. zamykany będzie przejazd odcinkiem ulicy Najświętszej Marii Panny od skrzyżowania z ulicą Nadbrzeżną Dolną do skrzyżowania z ulicą Konarskiego w Tarnowie.

Objazd do ul. Konarskiego skierowany będzie przez ulicę Nadbrzeżną Dolną i Sądową.Za utrudnienia przepraszamy. Kierowców prosimy o ostrożność i dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Mowa o remoncie ulicy Rogoyskiego na odcinku od al. Solidarności do ulicy Słowackiego oraz zmianie w organizacji ruchu w ciągu al. Jana Pawła II. Zmiany nastąpią tuż po 1 lipca. Kierowców prosimy o ostrożność i dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Ruszyła modernizacja wiaduktów kolejowych. Obecnie prace remontowe prowadzone są na wiadukcie pomiędzy ulicami Warsztatową i Kochanowskiego. Uwaga na utrudnienia.

Prace dotyczyć będą ulic Klasztornej i Morawskiego, odbywać się będą w dniach 21 i 22 maja (wtorek i środa).

Generalny wykonawca rozbudowy ul. Spokojnej w Tarnowie Skanska S.A.informuje, że od środy (8 maja 2013 r.) zamknięty będzie dojazd do ul. Ks. A. Kmiecika od strony skrzyżowania z ul. Spokojną. Wjazd i wyjazd z ul. Kmiecika będzie możliwy tylko z ul. Krzyskiej. Zmiany te potrwają do 31 października 2013 r. i są spowodowane budową drugiej jezdni ul. Spokojnej.

Zbliża się jedna z największych w Europie imprez kolarskich, która odbędzie się także w Tarnowie. W najbliższą niedzielę, 5 maja, na niektórych ulicach miasta przeprowadzony zostanie IV Etap „Karpackiego Wyścigu Kurierów”. Kierowcy mogą spodziewać się krótkotrwałych utrudnień w ruchu.