TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe / Rusza przebudowa ulicy Krakowskiej

Rusza przebudowa ulicy Krakowskiej

Rusza przebudowa ulicy Krakowskiej

Blisko trzy miliony złotych kosztować będzie przebudowa ulicy Krakowskiej. Modernizacją objęty zostanie odcinek od ul. Kochanowskiego do ul. Sikorskiego. Prace rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, 8 sierpnia i potrwają nieco ponad trzy miesiące. W związku z remontem kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone od niedzieli, 7 sierpnia. 

Na czas realizacji prac zamykane będą całościowo obydwa pasy ruchu ul. Krakowskiej w danym kierunku. Ruch będzie się wówczas odbywał dwukierunkowo wolnymi pasami ruchu. Na czas robót zostaną wyłączone sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: ul. Krakowska i Dworcowa oraz Krakowska i Sikorskiego. Dodatkowo na ul. Sikorskiego zostanie wybudowane tymczasowe rondo.

Konieczne będzie również czasowe przeniesienie przystanków autobusowych, co wykonywane będzie dwuetapowo.

W pierwszym etapie robót, czyli od 8 sierpnia do końca września, zamknięte zostaną obydwa pasy ul. Krakowskiej w stronę Rzeszowa, od skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego i Narutowicza. Przystanek autobusowy zlokalizowany za skrzyżowaniem ulic Dworcowej i Pułaskiego zostanie przeniesiony na pas dzielący jezdnię ul. Krakowskiej.

W drugim etapie prac, który zaplanowano od października do listopada, zamknięte zostaną obydwa pasy odcinka ul. Krakowskiej, ale w kierunku Krakowa. Przystanek autobusowy od strony kościoła zostanie przeniesiony na pas dzielący jezdnie ul. Krakowskiej.

Remont, poza podbudową i nową nawierzchnią, obejmie również odwodnienie, przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i teletechnicznej. Wyremontowane zostaną chodniki, ciąg pieszo - rowerowy, zatoki i perony autobusowe oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Prace planowo mają potrwać do 30 listopada. 

(ks)