TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe / Zmiany w ruchu na ul. Kochanowskiego OD 28 MAJA

Zmiany w ruchu na ul. Kochanowskiego OD 28 MAJA

W najbliższy poniedziałek, 28 maja, na remontowanej ulicy Kochanowskiego rozpocznie się układanie warstwy ścieralnej na jezdni. Prace mają potrwać trzy dni, do środy. - To może oznaczać utrudnienia dla kierowców, za które przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – mówi Artur Michałek, kierownik Działu Organizacji Ruchu Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania ulicy Kochanowskiego z ulicą Chyszowską (przy dawnym biurowcu Zakładów Mechanicznych) w stronę skrzyżowania z ulicą Krakowską. Pracownicy firmy, prowadzącej remont, będą kierować ruchem. Kierowców prosimy o cierpliwość. Zakończenie prac planowane jest na środę, 30 maja.

Remont ulicy Kochanowskiego jest związany z tworzeniem w Tarnowie europejskiego szlaku  EuroVelo4. Jego łączna długość w mieście liczyć będzie 17 kilometrów. Prace są finansowane i realizowane na mocy porozumienia przez tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. ZDiK wyda na nie około 840 tysięcy złotych.

(dm)