Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie rozporządzeniem Nr 4/2013 z dnia 15 listopada 2013 r. określił obszar zagrożony wystąpieniem wścieklizny zwierząt. W Tarnowie jako obszar zagrożony uznany został teren we wschodniej części miasta, ograniczony od strony m. Ładna ulicą Lwowską do skrzyżowania ulicy Lwowskiej z ulicą Orkana, dalej ulicami Słoneczną, Jana Pawła II, następnie drogą Nr 73 do skrzyżowania z ulicą Jaracza w miejscowości Lisia Góra.

W związku z zainteresowaniem mieszkańców projektem budżetu Tarnowa na 2014 rok, które dotyczy zwłaszcza planowanych do realizacji inwestycji, informujemy, że jest on dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej. Każda osoba mająca dostęp do Internetu może przeczytać dokument. Aby to ułatwić, poniżej zamieszczamy bezpośredni link do tego opracowania.

Nadzór przez całą dobę, służby w gotowości. Tak w największym skrócie można opisać przygotowanie Tarnowa do „Akcji Zima”. Dodatkowo w Urzędzie Miasta powstała specjalna grupa, która koordynuje całe przedsięwzięcie.

Uwaga! 100 tys. butelek z podrabianym spirytusem trafiło na polskie targowiska, do restauracji i pubów! Może się w nich czaić śmierć! Izba Celna w Łodzi rozbiła właśnie potężny gang zajmujący się nielegalnym handlem alkoholu. Bandyci są już w aresztach, ale spirytus wyprodukowany przez szajkę może być praktycznie wszędzie!