Prezentujemy programy obchodów z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji.

W związku ze zmianami organizacyjnymi od 1 maja wszelkie sprawy związane z deklarowaniem i zapłatą opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz uzyskiwaniem informacji o wysokości opłat realizowane będą przez Urząd Miasta Tarnowa w budynku przy ul. Nowej 4.

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa informuje, że w dniach od 24 kwietnia do 3 maja 2015 roku na obszarze województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Jak dowiadujemy się w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Tarnowie rozporządzeniem Nr 10/2014 z 25 marca 2015 r. uchylone zostało rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zagrożonego wścieklizną zwierząt, sposobu jego oznakowania oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tym obszarze, w związku z wygaśnięciem ognisk wścieklizny i nie stwierdzeniem kolejnych przypadków choroby oraz przeprowadzeniem odstrzału sanitarnego lisów.

W porywach do 90 km/h może przez dwa najbliższe dni wiać w Tarnowie. Jak prognozuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wiatr z północnego zachodu będzie wiał o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h do godzinny 18 w czwartek.