Urząd Miasta Tarnowa - Wydział Podatków i Windykacji  przypomina, że z dniem 10 września upływa termin płatności należności za wywóz odpadów komunalnych, a  15 września upływa termin płatności dla osób fizycznych  III raty podatku od nieruchomości za rok 2015.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie zwraca się z apelem o niewypalanie słomy pożniwnej i pozostałości roślinnych na polach i nieużytkach, co staje się niejednokrotnie przyczyną powstania groźnych pożarów upraw, lasów, zabudowań gospodarczych i innych obiektów budowlanych. Jest to zjawisko szczególnie niebezpieczne w warunkach obecnej suszy. W roku bieżącym odnotowano już 20 pożarów związanych z wypalaniem słomy.

W środę 12.08.2015 o godzinie 20:00 rozpocznie się przerwa w dostępności systemu ePUAP, podczas której będą prowadzone prace mające na celu udostępnienie użytkownikom nowej, produkcyjnej wersji systemu.

– 14 sierpnia obsługa klientów w placówce będzie ograniczona do przyjmowania wniosków i dokumentów ubezpieczeniowych od godz. 8.00 do 15.00 – informuje Magdalena Chrzanowska, rzecznik prasowy tarnowskiego oddziału ZUS. Ponadto klienci ZUS mogą korzystać z urzędomatów zlokalizowanych przy wejściu do placówki, które czynne są przez całą dobę.