Jak prognozuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie dzisiaj tj. we wtorek, 19 maja, od godziny 15 do końca dnia możemy się spodziewać w Tarnowie burz z porywami wiatru do 75 km/h. Dodatkowo lokalnie mogą występować opady gradu.

Spółka Tauron informuje, że w związku z wprowadzonymi przez firmę zmianami, klienci nie muszą podpisywać żadnych dokumentów. Jednocześnie Tauron przestrzega przed fałszywymi  sprzedawcami, którzy namawiają do składania podpisów na rzekomych umowach z dostawcą energii.

Ze względu na  modernizację trybun i schodów obydwa boiska wielofunkcyjne oraz skate park będą zamknięte do 22 maja. Wejście na teren rekreacyjny za budynkiem Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego 24 w Tarnowie  jest do tego czasu całkowicie wzbroniony.

W maju Tarnowskie Wodociągi planują m.in. modernizować sieć wodociągową na kilku ulicach miasta. Może to spowodować chwilowe przerwy w dostawie wody, a także utrudnić ruch pojazdów i pieszych. Prace odbywać się będą na ul. Skorupki, ul. Krakowskiej-Boczna przy BDG,  ul. Rzędzińskiej oraz  ul. Zagumnie.

We wtorek 12 maja w Tarnowie między godziną 6 a 19 w mogą zawyć syreny alarmowe. W tym czasie Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych będzie przeprowadzać ćwiczenia i testy systemu ostrzegawczego dla ludności cywilnej. Chodzi tu o zagrożenia związane z naruszeniem przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polski i ewentualną możliwością ataków przez statki powietrzne o statusie RENEGADE.

Prezentujemy programy obchodów z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji.

W związku ze zmianami organizacyjnymi od 1 maja wszelkie sprawy związane z deklarowaniem i zapłatą opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz uzyskiwaniem informacji o wysokości opłat realizowane będą przez Urząd Miasta Tarnowa w budynku przy ul. Nowej 4.

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa informuje, że w dniach od 24 kwietnia do 3 maja 2015 roku na obszarze województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Jak dowiadujemy się w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Tarnowie rozporządzeniem Nr 10/2014 z 25 marca 2015 r. uchylone zostało rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zagrożonego wścieklizną zwierząt, sposobu jego oznakowania oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tym obszarze, w związku z wygaśnięciem ognisk wścieklizny i nie stwierdzeniem kolejnych przypadków choroby oraz przeprowadzeniem odstrzału sanitarnego lisów.

W porywach do 90 km/h może przez dwa najbliższe dni wiać w Tarnowie. Jak prognozuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wiatr z północnego zachodu będzie wiał o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h do godzinny 18 w czwartek.