TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Sprostowania i odpowiedzi / Nieprawdziwe informacje o kampanii wyborczej

Nieprawdziwe informacje o kampanii wyborczej

W tekście „Wolność słowa w służbie partii” autorstwa Michała Gniadka opublikowanym w Kurierze Tarnowskim w numerze z 14 lipca 2015 roku znalazły się nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomego zaangażowania magistratu w kampanię wyborczą w trakcie wyborów prezydenckich. W związku z tym na podstawie ustawy Prawo prasowe do redakcji przesłano poniższe sprostowanie.

Nieprawdą jest, że „Czubaszkiem w PISioków zaatakował magistrat przed II turą wyborów. Marginalna dyskusja podczas posiedzenia Komisji Oświaty na temat wizyty w  Miejskiej Bibliotece Publicznej Marii Czubaszek została rozdmuchana do granic możliwości”. Faktycznie pracownica zrelacjonowała przebieg jawnego posiedzenia komisji, poświęcając trwającej około pół godziny dyskusji trzy rzeczowe zdania (297 znaków) w tekście złożonym z 2211 znaków. 

Nieprawdą jest, że „za sprawą magistratu z wykorzystaniem radnej Barbary Koprowskiej pokazano „brudną gębę PiS-u” tuż przed ciszą wyborczą”. Faktycznie zrelacjonowano opinię radnej wyrażoną z własnej inicjatywy na jawnym posiedzeniu w taki sposób: „Radna Barbara Koprowska zaproponowała w przyszłości bardziej wnikliwą weryfikację zapraszanych autorów.”

Nieprawdą jest, jakoby wszystko wskazywało na to, że magistrat był zaangażowany w walkę o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego. Faktycznie magistrat był zaangażowany wyłącznie w organizację wyborów prezydenckich.

Maria Zawada-Bilik
Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej