TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Polski Związek Bokserski ogłosił powołania do kadry narodowej poszczególnych grup wiekowych. Wśród reprezentantów znaleźli się Damian Kiwior, zawodnik Tigera Tarnów, Kinga Misiaszek, również zawodniczka Tigera oraz Klaudia Fitrzyk z Global Boxing. 

Dwa medale w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy w karate zdobyły zawodniczki Tarnowskiego Klubu Sportowego - Kyokushin Karate. Zawody rozegrano w Końskich (woj. świętokrzyskie). 

Emilia Nizio, zawodniczka ACT Sport, wywalczyła halowe mistrzostwo Małopolski w tenisie w kategorii wiekowej do 12 lat. To drugie w przeciągu kilku dni zwycięstwo dziewięciolatki. Wcześniej uczennica Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie stanęła na najwyższym stopniu podium w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym odbywającym się w Bytomiu. 

12 zespołów przez dwa dni (14-15 stycznia) rywalizować będzie w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 18. Podczas zawodów w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) nie zabraknie tarnowianek – zawodniczek MKS Tarnovia. 

Piłkarze Unii Tarnów rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Najbliższy mecz sparingowy podopieczni Daniela Bartkowskiego zagrają 28 stycznia. Ich przeciwnikiem będzie zespół Michałowianki Michałowice. 

Liga kartingowa nabiera tempa. Po siódmej rundzie rozgrywek na pozycji lidera umocnił się Krystian Rycharski, który triumfował także w całej rundzie. 

Po długiej, świątecznej przerwie na parkiet hali „Jaskółka” powróciły rozgrywki ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu. Pierwsza w nowym roku kolejka była też pierwszą w rundzie rewanżowej. 

Miniony rok był niezwykle udany dla zawodników TTSK K-Team Tarnów. Młodzi kierowcy podczas uroczystej gali w Warszawie odebrali nagrody i tytuły mistrzowskie w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej rozgrywek kartingowych za rok 2016. 

Bartosz Kapustka, wychowanek Tarnovii, zadebiutował w pierwszej drużynie Leicester City. Pomocnik reprezentacji Polski pojawił się na boisku w 84. minucie spotkania. Jego zespół pokonał Everton 2:1 w trzeciej rundzie Pucharu Anglii. 

Aleksander Maciejowski, trener Global Boxing Tarnów, został nominowany przez Polski Związek Bokserski na trenera młodzieżowej kadry narodowej kobiet. Tarnowianin będzie trenował reprezentację dziewcząt w wieku 17-18 lat.