TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Już w niedzielę o godz. 12.45 na torze w Łodzi rozpocznie się inauguracyjny bieg pierwszego półfinałowego meczu Nice 1. Ligi Żużlowej. Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się w nim z miejscowym Orłem.

W ostatnią niedzielę sierpnia na boisku piłkarskim Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego odbędzie się pokazowy trening karate.

W tym tygodniu miały się odbyć dwa półfinałowe turnieje Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Zaplanowane na środę zawody w Łodzi zostały jednak przełożone na inny termin. Zgodnie z terminarzem rozegrany został natomiast wczorajszy turniej w Toruniu. Słabo zaprezentowali się w nim żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów, którzy sklasyfikowani zostali na przedostatniej, szóstej pozycji, nie odnosząc ani jednego zwycięstwa indywidualnego.

Coraz większego rozmachu nabiera sezon piłkarski. W sobotę i w niedzielę rozegrane zostaną trzecie kolejki spotkań w czwartej grupie trzeciej ligi oraz we wschodniej grupie małopolskiej czwartej ligi, po raz drugi o punkty powalczą natomiast drużyny występujące w tarnowskiej klasie okręgowej.

Tarnowski pięściarz, Dariusz Sęk wystąpi w sobotę na odbywającej się w Międzyzdrojach gali Seaside Boxing Show IX. W walce wieczoru, wychowanek Tigera zmierzy się z Markiem Matyją, a stawką tego pojedynku będzie tytuł mistrza Polski w kategorii półciężkiej (79.4 kg).

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów, przygotowujący się do rozpoczynającego się już 9 września nowego sezonu pierwszej ligi, rozegrali wczoraj pierwszy mecz sparingowy. Podopieczni trenera Ryszarda Tabora ulegli w nim w Mielcu, występującej w PGNiG Superlidze, tamtejszej Stali.

W niedzielę żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów rozpoczną decydującą batalię o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. W pierwszym półfinałowym pojedynku fazy play-off, tarnowianie zmierzą się w Łodzi z tamtejszym Orłem. Początek meczu o godz. 12.45.

Prawoskrzydłowy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, Mateusz Wojdan po raz kolejny powołany został do reprezentacji Polski juniorów młodszych (rocznik 2000 i młodsi) w piłce ręcznej.

Drugą kolejkę spotkań rozegrały wczoraj zespoły biorące udział w rozgrywkach czwartej grupy trzeciej ligi piłkarskiej. Tarnowska Unia nie wykorzystała niestety atutu gry przed własną publicznością, przegrywając 0-1 (0-1) z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Na ósmym miejscu zakończyła swój występ reprezentacja Polski uczestnicząca w rozgrywanych w francuskiej miejscowości Bourges finałach Mistrzostw Europy w koszykówce dziewcząt do lat 16. Jedną z podstawowych zawodniczek naszej kadry była w tym turnieju zawodniczka MKS Pałac Młodzieży Tarnów, Wiktoria Kuczyńska.