fTARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Reprezentantki Pałacu Młodzieży zajęły pierwsze miejsce w IX Ogólnopolskim Memoriale Zbigniewa Barnasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Kategorii Juniorek Młodszych o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Z pałacowej drużyny pochodzi również Królowa Strzelców tegorocznej edycji - Wiktoria Kostuch.

Sukcesami może pochwalić się drużyna Zespołu Szkół Technicznych, która znalazła się w gronie sześciu najlepszych małopolskich zespołów w koszykówce chłopców. Ekipa z ZST pokonała wszystkich rywali na poziomie tarnowskim i rejonowym, co pozwoliło im wystartować w finale wojewódzkim Licealiady rozgrywanym w Nowym Sączu.

Nieźle zaprezentowali się zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów podczas trzeciej rundy Rok Cup Italia 2017. Kacper Szczurek zawody zakończył tuż za podium, zajmując czwarte miejsce. Tarnowski zawodnik utrzymał pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Piłkarze Unii Tarnów zmierzą się w najbliższą niedzielę, 19 marca, z drużyną wicelidera tabeli III ligi, Stalą Rzeszów. Mecz jest sporym wyzwaniem dla „Jaskółek”, gdyż z rzeszowskim rywalem przegrały 12 z 15 meczów. Początek spotkania o godz. 15 na Stadionie Miejskim.

Festiwal Biegów Przełajowych Grupy Azoty odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 marca. Równolegle rozegrane zostaną biegi o Puchar Prezydenta Tarnowa, w których powalczą młodzicy. Początek sportowej imprezy o godz. 11 na terenach zielonych TOSiR przy hali „Jaskółka”.

W Mistrzostwach Polski Południowej OYAMA PFK w Kumite w Chorzowie Szymon Liszka i Jakub Wnęk, reprezentanci tarnowskiego klubu sportowego Oyama Karate, zajęli trzecie miejsca w swoich konkurencjach. W decydującym momencie walk efektownym nokautem na przeciwniku zapewnili sobie miejsca na podium.

Kolejne złoto wywalczył Arkadiusz Dziarmaga. Tym razem zawodnik Błękitnych-MPEC, startujący w wadze do 81 kg, stanął na najwyższym stopniu podium Pucharu Polski w rywalizacji juniorów, który odbył się w Luboniu koło Poznania.

Do udziału w Wiosennym Rajdzie Rowerowym zachęca Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów. Impreza odbędzie się 19 marca. Początek trasy wyznaczono na tarnowskim Rynku, skąd uczestnicy rajdu przejadą do Ostrowa, a następnie trasą rowerową Velo Dunajec do Wierzchosławic, gdzie zaplanowano ognisko.

Tarnowscy judocy wywalczyli podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego trzy medale. Złote krążki zdobyli Arkadiusz Dziarmaga oraz Dawid Reneson. Ze srebrem wróciła Beata Michałek.

Arkadiusz Dziarmaga, zawodnik Błękitnych-MPEC, zdobył złoto podczas Pucharu Czech, który rozegrano w Ostrawie. W zawodach wzięło udział ponad 400 osób, reprezentantów Czech, Słowacji, Polski i Rosji.