TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Reprezentanci AZS PWSZ Tarnów rywalizowali w lipcu w zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej rozgrywanych w szwajcarskim Villars oraz francuskim Chamonix. Nie udało im się wprawdzie stanąć na podium, ale dwukrotnie zajmowali piąte miejsca.

Młodzi żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów powalczą dzisiaj w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu. Turniej z udziałem siedmiu najlepszych polskich par w tej kategorii wiekowej rozpocznie się o godz. 17.30 na torze w Gorzowie.

Na torze we włoskim Lonato odbyły się zawody drugiej rundy CIK-FIA Karting Academy Trophy. Bardzo dobrze spisał się w nich reprezentant TTSK K-Team Tarnów, Marcel Kuc, kończąc rywalizację na szóstej pozycji.

Wczoraj na torze w Tarnowie-Mościcach odbyły się zawody trzeciej półfinałowej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Występująca w osłabionym składzie drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów (zabrakło w niej Mateusza Cierniaka, który po upadku na treningu doznał kontuzji kostki) nie wykorzystała atutu własnego toru, kończąc turniej na piątej pozycji.

Znane są już wstępne terminarze jesiennej rundy spotkań we wschodniej grupie małopolskiej czwartej ligi oraz w tarnowskich grupach klasy okręgowej i klasy „B”, czyli w klasach rozgrywkowych, w których sezonie 2018/19 występować będą męskie piłkarskie zespoły z Tarnowa. Swój wstępny harmonogram gier poznały także pierwszoligowe piłkarki Tarnovii.

Jutro, we wtorek 17 lipca, na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach rozegraną zostaną zawody trzeciej rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Turniej rozpocznie się o godz. 17, a bramy stadionu otwarte zostaną godzinę wcześniej.

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów, którzy mimo wygrania rywalizacji w pierwszej lidze nie wystąpią w przyszłym sezonie w PGNiG Superlidze, poznali zespoły, z którymi przyjdzie im rywalizować w najbliższych rozgrywkach.

Z trzecim miejscem powrócił Arkadiusz Dziarmaga z rozgrywanego w Gdyni turnieju Pucharu Europy juniorów w judo. Jest to największy tegoroczny sukces aktualnego drużynowego mistrza i indywidualnego wicemistrza Polski w tej kategorii wiekowej.

W niedzielę, żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów rozegrają dziesiąty w tym roku mecz o mistrzostwo PGE Ekstraligi. W rozpoczynającym się o godz. 17 spotkaniu, tarnowianie zmierzą się na wyjeździe z Betard Spartą Wrocław.

W środę w Krośnie rozegrane zostały zaległe zawody czwartej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu (tamtejszy KSM zorganizował je w zastępstwie Orła Łódź). Młodzi zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów, podobnie jak we wtorek, zajęli w nich drugie miejsce, pieczętując tym samym pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinałów.

Znaczniki

Archiwalne