TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W poniedziałek 29 października 2012 roku na Torze Kartingowym „Speed Race" w Tarnowie sympatycy i pasjonaci sportów motorowych rywalizowali na gokartach. Odbyła się rodzinna integracja jako IV runda zawodów kartingowych z cyklu Karting Grand Prix 2012 o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w ramach społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa".

Zapraszamy wszystkich chętnych amatorów, sympatyków i pasjonatów motorsportu na tor Speed Race, gdzie odbędą się kolejne zawody kartingowe z cyklu Karting Grand Prix - IV runda to Tarnów Speed Race Kart Cup 2012 o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w ramach społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”.

Drużyna SPR-u Tarnów pokonała we własnej hali akademicki zespół z Łodzi. O przebiegu spotkania zadecydował zabójczy pierwszy kwadrans.

W finale wygrał, startujący z pierwszego pola Michał T. (Daytona - Tarnów) przed Krzysztofem R. (Częstochowa) i Jakubem K. (Daytona - Tarnów). Dalej metę mijali kolejno zawodnicy gospodarzy (Rzeszów): Mateusz B., Adrian P., Kacper Z. Do wyścigu finałowego nie załapali się zawodnicy z Lublina i Nowego Sącza. W klasyfikacji indywidualnej, na zwycięstwo ma teoretyczną szansę jeszcze 7 zawodników.

W Południowo Koreańskim Mokpo zakończyły się pucharowe zmagania we wspinaczce sportowej. Zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek w klasyfikacji generalnej PŚ 2012 uplasowała się na wysokiej czwartej pozycji. Edyta wywalczyła najwyższe miejsce z grona startujących w tym roku reprezentantów Polski.

Trzy medale przywieźli grapplingowcy Klubu Uczelnianego AZS PGNiG PWSZ w Tarnowie z zorganizowanych w Poznaniu Mistrzostw Polski w grapplingu. Zawodnicy sekcji prowadzonej przez utytułowanego judokę i grapplera Roberta Wardzałę trzykrotnie stawali na podium.

Po fatalnym początku sezonu SPR Tarnów odbił się od dna. W piątej kolejce tarnowscy piłkarze ręczni wygrali z MKS-em Kalisz 33:29.

Przed dzień finału Enea Ekstraligi, w sobotę 13 października br. odbył się wielki finał rozgrywek TAURON Speedway Race - zawodów zorganizowanych dla wszystkich fanów kartingu i żużla, w ramach których w finale doszło do starcia najlepszych kartingowców i żużlowców drużyny Azoty Tauron Tarnów.

Podczas rozgrywanej w chińskim Xining piątej edycji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej, zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek wywalczyła bardzo dobre drugie miejsce. Polka awansowała na drugą pozycję klasyfikacji generalnej PŚ 2012. Jędrzej Komosiński z PGNiG AZS PWSZ Tarnów z czasem 6,5 sekundy ustanowił nowy rekord Polski na dystansie 15 metrów.

Nie na darmo biegacze nazywają go „najbardziej zakręconym ” biegiem w Polsce. Na 10 km trasie zawodnicy w rywalizacji o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego będą musieli pokonać na tarnowskim bruku 72 zakręty oraz cztery razy Wielkie Schody z 44 stopniami. Ten wysiłek uczestnikom biegu zrekompensuje zapewne wspaniała atmosfera i klimat Tarnowskiej Starówki.