TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Zawodnik tarnowskiego START-u oraz AZS PWSZ Tarnów Michał Derus wygrał rywalizację w biegu na 100 metrów w klasie T47 podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata IPC w Doha. Tarnowski „król sprintu” przebiegł „setkę” w czasie 10,73, ustanawiając nowy rekord mistrzostw.

Trzy medale z Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Judo przywieźli zawodnicy Błękitnych-MPEC. Srebrny medal w wadze do 60 kg w Luboniu k/Poznania wywalczył Kacper Sieniawski. Trzecią lokatę w tej samej wadze zajął Dawid Reneson. Z kolei w kategorii do 63 kg brązowy medal zdobyła Klaudia Dziarmaga.

Podczas trzeciej kolejki futsalu nie obyło się bez dynamicznych akcji i goli. Nie zabrakło także żółtych kartek i rzutów karnych.

Tarnowianin Michał Derus wywalczył srebrny medal w biegu na 200 metrów podczas rozegranych w stolicy Kataru, Doha, Mistrzostw Świata IPC w lekkiej atletyce.

Tarnowianin, Bartłomiej Trela jako trzeci Polak w historii pokonał 160-kilometrową trasę zawodów Western States 100. Bieg przez góry Sierra ze Squa Valley do Auburn to najstarszy bieg ultramaratoński na świecie.

30 kilometrów. Tyle liczy trasa Jesiennego Rajdu Rowerowego Sokołów. Impreza odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 25 października. Początek o godz. 10:30 na tarnowskim Rynku.

Krystian Rycharski wygrał pierwsze po wakacyjnej przerwie zawody kartingowe o Super Puchar Ligi - IV Memoriał im. Roberta Słomskiego. Na drugim stopniu podium uplasował się Maciej Skuza. Trzeci zaś był Tomasz Dudek. Zawody rozegrano na arenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów.

Zwycięstwem dla młodych tarnowian zakończyły się zawody „Zostań piłkarzem” rozegrane w minioną niedzielę, 18 października, na stadionie Beskidu w Andrychowie. Drużyna Tarnovii po serii rzutów karnych pokonała w finale zespół z Bielska-Białej.

Niemal 350 kierowców z całego świata wystartowało w zawodach na włoskim torze South Garda Karting w Lonato. W czołówce nie mogło zabraknąć zawodników z Polski i z tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM.

W miniony weekend w chińskim Wujiang zakończyła się ostatnia edycja tegorocznego pucharu we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Bardzo dobrze sezon startowy zakończyła Edyta Ropek, zawodniczka MKS Tarnovia Grupa Azoty, która wywalczyła trzecie miejsce. W klasyfikacji generalnej  PŚ 2015 najwyżej sklasyfikowanymi Polakami zostali Marcin Dzieński z AZS PWSZ Grupa Azoty, plasujący się na czwartym miejscu i Edyta Ropek, która zajęła piątą pozycję w rankingu.