TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Miniony weekend potwierdził przynależność sztangistów tarnowskiego START-u do grona najlepszych drużyn Polski. W Grudziądzu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski na których tarnowianie zajęli czwarte miejsce.

Inauguracja tegorocznego cyklu Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców we wspinaczce sportowej będzie miała miejsce 16.11.2013 w Tarnowie na imponującym nowym obiekcie (16 metrów wysokości i 10 metrów wywieszenia) Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – jednym z największych w Polsce.

W Szczecinie odbył się najtrudniejszy wyścig w historii polskiego kartingu "Silver Man 555", w którym wystartowało 12 najlepszych zawodników z całej polski . Zawodnik  Automobilklubu Tarnowskiego, Jakub Kłęk  począwszy od treningów gdzie okazał sie najszybszy, wygrał  kwalifikacje zajmując tzw. "pole position".

Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów i Centermed zapraszają na kolejny spacer  „Na Marcinkę Marsz”.

To już tradycja, że tarnowianie 11 listopada w Święto Niepodległości  spotykali się w Parku Strzeleckim na Biegu Sokołów. W  tym roku już po raz osiemnasty.

W dniach 26 września - 20 października 2013 roku sześcioosobowa grupa członków tarnowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego wzięła udział w wyprawie trekkingowej w Himalaje Nepalu. Celem eskapady był rejon Manaslu – ósmego pod względem wysokości ośmiotysięcznika.

PTTK Oddział Ziemi Tarnowskiej – Klub Turystyki Rowerowej „Sokół” Tarnów zaprasza wszystkich chętnych rowerzystów do udziału w  wycieczce do Łowczówka k/Pleśnej gdzie corocznie odbywają się uroczystości patriotyczne.

Zapraszamy na mecz 2 ligi siatkówki kobiet. Mecz między PKCh PWSZ Tarnów, a drużyną AZS UEK Kraków odbędzie się 9.11.2013 o godzinie 18.00 na nowej hali PWSZ, ul. Mickiewicza 8.

To już wieloletnia tradycja, że w jesiennej scenerii Parku Strzeleckiego spotykają się tarnowianie, aby na sportowo świętować 11 listopada .

Na pływalni  MOSiR w Tychach odbył się VI Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im Maćka Maika (26-27.10). Tarnów reprezentowała 3 osobowa ekipa pływaków, którzy zdobyli 6 złotych i 4 srebrne medale.

Znaczniki

Archiwalne