TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Już 7 grudnia Stowarzyszenie Sportowe SOKÓŁ TARNÓW zaprasza na uroczyste otwarcie „Parku biegowego Marcinka”. 

Już w najbliższą sobotę, 29 listopada, wspinacze na czas będą rywalizować o medale Mistrzostw Polski. Sztuczna ściana Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie stanie się miejscem zmagań wertykalnych sprinterów w kategoriach wiekowych seniora, młodzieżowca, juniora i juniora młodszego.

Stowarzyszenie Sportowe SOKÓŁ TARNÓW zaprasza na uroczyste otwarcie „parku biegowego „Marcinka”.

W minioną sobotę, 22 listopada, reprezentanci Miejskiego Klubu Sportowego Tarnovia rywalizowali w Pucharze Młodzików i Dzieci w konkurencji wspinaczki na czas. Zawody odbyły się w Gimnazjum nr 3 w Jaworznie. Na podium pucharowej rywalizacji stanęli: Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka i Kamil Damian.

Wspinaczka to sport dla każdego. Dowodzi tego rozpoczęta we wrześniu ogólnopolska akcja bezpłatnych zajęć wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży. Tarnowska część tego programu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Ponad pięćdziesięcioro dzieci miało możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć pod okiem instruktorów i mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek. Objawiły się nowe talenty wspinaczkowe, a pierwsi uczestnicy startują już w ogólnopolskich zawodach PZA Pucharu Młodzików i Dzieci!

Już w najbliższą sobotę (22 listopada) tarnowscy lekkoatleci z trenerem Ryszardem Jasiczem zapraszają do wspólnego, rodzinnego biegania. Mile widziane całe rodziny.

W Tarnowie gościli przedstawiciele węgierskiej fundacji Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány, która zajmuje się działalnością sportową. Jej prezes Radics Kálmán, który jest Radnym Miasta Kecskemét, zaprosił tarnowskie placówki opiekuńczo-wychowawcze do udziału w nadchodzącym roku 2015 w Europejskim Pucharze Społecznych Domów Dziecka oraz zaproponował współpracę swojego miasta z Tarnowem.

W minioną sobotę w Toruniu rozegrano Puchar Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas w kategoriach juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów. Zawodnicy reprezentujący tarnowskie sekcje wspinaczkowe trzynaście razy stawali na podium tych zawodów!

To już tradycja, że tarnowianie 11 listopada w Święto Niepodległości spotykają się w Parku Strzeleckim na Biegu Sokołów – w tym roku już po raz dziewiętnasty. W biegu uczestniczyła rekordowa ilość 300 biegaczy. Razem z seniorami biegali przedszkolacy, uczniowie tarnowskich szkół i uczelni.

W niedzielę na mini torze w Mościcach odbył się otwarty trening UKS Jaskółek pod nazwą „I Ty możesz zostać żużlowcem”, w którym udział mogły wziąć wszystkie chętne dzieci powyżej szóstego roku życia. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Znaczniki

Archiwalne