TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Ze złotym medalem powróciły z Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 16 w Sopocie zawodniczki Tarnowskiego Klubu Tenisowego.

W ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski (dawniej Małopolska Liga Akademicka) studenci uczelni wyższych rywalizują nie tylko w grach zespołowych. W ostatnim czasie do sportowej rywalizacji włączyli się również judocy i wspinacze.

W zorganizowanych w Kołobrzegu Mistrzostwach Polski Juniorów w grapplingu tytuł Mistrza Polski w pięknym stylu wywalczył Adam Tokarski zawodnik AZS PGNiG PWSZ Tarnów.

Bardzo udanie podopieczni Marka Nalepki zaprezentowali się w turnieju eliminacyjnym do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w Wieliczce i z kompletem punktów wywalczyli awans.

W tarnowskim Pałacu Młodzieży rozegrano drugi zjazd 5. Edycji I i II Małopolskiej Ligi Młodzieżowej w brydżu sportowym.

Jedynym reprezentantem Tarnowa w rozgrywkach jest Lumaro Marxus Tarnów.

Ruszyły przygotowania zawodniczki MKS Tarnovia Grupa Azoty Alpinus Team Edyty Ropek do sezonu startowego 2013. Tarnowianka od tygodnia przebywa na obozie treningowym w Zakopanem, będącym pierwszym etapem cyklu treningów, których celem jest przyszłoroczny puchar świata.

Od soboty 3 listopada, w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie trwały Mistrzostwa Europy kadetek i juniorek. Do startu w tych zawodach zgłoszono łącznie 194 zawodniczki z 21 krajów. Wśród startujących znalazła się jedyna Małopolanka, zawodniczka Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej, występująca w wadze 63 kg – Justyna Walaś.

W dniach od 1 do 2 grudnia w Zamościu , został rozegrany XIV Międzynarodowy Memoriał im Jerzego Suchodoła . W turnieju wzięło udział 117 zawodniczek i zawodników z 22 klubów reprezentujących Litwę, Ukrainę, Białoruś i Polskę.

Znaczniki

Archiwalne