TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Dziesięć zespołów wzięło udział w pierwszym Memoriale im. Sebastiana Hołdy. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi. Zwycięzcą turnieju została Westovia Tarnów. Na drugim stopniu podium uplasował się MOSiR Tuchów. Trzecie miejsce należało do tarnowskiej Unii.

Bronisława Stroisz, wieloletnia zawodniczka i trenerka tenisa stołowego z MKS Tarnovii, została uhonorowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi. Wyróżnienie otrzymała z rąk Wicewojewody Małopolski Józefa Gawrona za zasługi dla społeczności lokalnej.

Zawodnicy grupy młodzieżowej sekcji wspinaczki sportowej  Edyty Ropek z klubu MKS Tarnovia trenowali w stolicy polskich Tatr. Obóz sportowy w Zakopanem to początek intensywnych  przygotowań do kolejnego sezonu startowego. To pierwszy taki obóz młodych wspinaczy.

Rodzice, trenerzy, działacze oraz zawodnicy szkółki piłkarskiej KS Metal Tarnów zaangażowali się w tegoroczną edycję akcji „Szlachetna Paczka”.

Wychowankowie Tarnovii, Bartosz Kapustka i Mateusz Klich odwiedzili 22 grudnia dzieci na co dzień trenujące w tarnowskiej Akademii Młodych Orłów, która jest programem szkoleniowym Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Młodzi piłkarze z rocznika 2005 będą rywalizować 27 grudnia w I Memoriale im. Sebastiana Hołdy. W zawodach zmierzy się dziesięć zespołów. Turniej rozpocznie się o godzinie 10 w hali „Jaskółka” przy ul. Traugutta.

Kolejna rywalizacja kartingowców za nami. Piątą rundę ligi kartingowej z kompletem punktów zwyciężył Maciej Skuza, który z dorobkiem 367 „oczek” awansował na pozycję lidera rozgrywek.

Młodzi wspinacze z tarnowskich klubów zdobyli sześć medali podczas finałowej edycji Pucharu Młodzików i Dzieci we wspinaczce sportowej na czas i prowadzenie.

Konkursy sprawnościowe, rzuty za trzy punkty i mecze najlepszych zawodników – tak w ogólnym skrócie przedstawia się kolejna edycja All Star Weekend w Tarnowie. Impreza odbędzie się w niedzielę, 20 grudnia. Początek o godz. 14.00.

Na wszystkich sympatyków piłki ręcznej czeka nie lada widowisko. SPR Tarnów zagra z superligowcem KS Azoty Puławy. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 grudnia, w hali „Jaskółka”. Początek o godzinie 18.00.

Znaczniki

Archiwalne