TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Podczas uroczystości nastąpi podsumowanie sezonu kartingowego, żużlowego, rajdowego, wyścigowego i motocyklowego oraz wręczenie nagród i wyróżnień partnerom, sponsorom, zawodnikom i działaczom.

Ogromną sensację sprawiła reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie startująca w zorganizowanych w miniony weekend w Lesznie Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu mężczyzn. Tarnowscy studenci, trenujący pod okiem mgr. Krzysztofa Tomalskiego w AZS PGNiG PWSZ Tarnów, w fantastycznym stylu zdobyli złoty medal i tytuł Akademickiego Mistrza Polski, pokonując reprezentację Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Edyta Ropek wystartuje w prestiżowych zawodach World Games, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Cali w Kolumbii. Zawodniczka otrzymała właśnie kwalifikację od Międzynarodowej Federacji Wspinaczki Sportowej.

W dniach 19-23 lutego br. tarnowianin Kacper Szczurek testował nowe podwozi oraz trenował w Lonato i Castalletto. Była to okazja, żeby rozprostować kości po przerwie zimowej i rozpocząć kolejny etap przygotowań do sezou 2013 w Polsce. Dla 10-cio letniego zawodnika TTSK K-TEAM, kolejnego wychowanka sekcji kartingowej przy torze SPEED RACE w Tarnowie będzie to trzeci sezon startów w profesjonalnym kartingu.

Zawody „Lubinka" 2013 w kategorii slalom gigant odbędą się w dniu 3 marca br. Organizatorami są Urząd Miasta Tarnowa i WN Lubinka. W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni, którzy ukończyli 18 lat.

W mocno okrojonym składzie, bo z sześcioma zawodnikami w składzie udała się Westovia na eliminacje do Krakowa, by zakończyć zmagania w Małopolskiej Regionalnej Lidze Juniorów U-16. Dwie najlepsze drużyny uzyskują awans, więc cel został zrealizowany wcześniej.

W dniach od 14 do 17 lutego w Gdańsku rozegrane zostało kolejne Grand Prix Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się pięściarze "Tigera" Tarnów Damian Kiwior i Dariusz Rabenda, którzy wywalczyli dwa srebrne medale. Wyniki walk eliminacyjnych:  Damian Kiwior pokonał na punkty Adama Rajczaka (KSX Fight Piaseczno), Dariusz Rabenda i Jakub Kras mieli wolny los. 

Już dziś o godzinie 19.30 na torze gokartowym Speed Race odbędzie się inauguracja Ladies Karting Ligi. To pierwsza tego typu liga w Tarnowie wyłącznie dla pań.

Tarnowska KANA zaprasza w najbliższą sobotę 16 lutego do wzięcia udziału w Turnieju Brydża Sportowego rozgrywanego parami. 

W grupie 700 uczestników narciarskiego VII Biegu Podhańskim, który rozegrano 9 lutego 2013r.  nie zabrakło tarnowian. Grupa 20 narciarzy skupionych wokół Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów rywalizowała z biegaczami z całego kraju na dystansach 5, 15 i 30 km w stylu klasycznym.

Znaczniki

Archiwalne