TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Podczas odbywających się w węgierskim Gyor eliminacji do przyszłorocznych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires, zawodniczka TKS LOK Tarnów Wiktoria Bober zajęła trzecie miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów. Tym samym tarnowianka zagwarantowała reprezentantce Polski - jedyne w konkurencjach strzeleckich - prawo startu w tej konkurencji w MIO.

Porażek w zaległych meczach doznały siatkarskie zespoły z Tarnowa występujące w rozgrywkach pierwszych lig małopolskich. Siatkarki UKS Jedynka musiały uznać wyższość CKiS Maraton Krzeszowice, a męski zespół Iskierki Krzyż nieoczekiwanie uległ LKS Bobowa.

Piłkarzom ręcznym MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie udało się niestety awansować do 1/4 finału Mistrzostw Polski juniorów. W rozgrywanym w Kwidzynie turnieju 1/8 finału tarnowianie przegrali wszystkie trzy mecze, w klasyfikacji Mistrzostw Polski zajmując tym samym miejsca 13-16.

Rozpoczęła się druga edycja, organizowanej przez Jarosława Nowaka, Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Po spotkaniach rozegranych w sobotę w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach pierwszym liderem została ekipa Mpetrol Sharks, która w inauguracyjnym pojedynku pokonała zespół Toyota Kobos.

Udanie rozpoczął tegoroczne starty czołowy judoka Błękitnych-MPEC Tarnów, Arkadiusz Dziarmaga. Rywalizujący wśród młodzieżowców (zawodnicy do lat 23) podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego zajął trzecie miejsce w rozgrywanych w Ostrawie zawodach Pucharu Czech.

Kolejne zwycięstwo odniosły pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W wyjazdowym spotkaniu pokonały one 3-2 (18-15, 25-22, 25-21, 22-25, 15-13) Jokera Mekro Energoremont Świecie, umacniając się na szóstej pozycji w tabeli.

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów w sobotę zagrali przed swoją publicznością z AZS AWF Biała Podlaska. Był to mecz „na szczycie” grupy „B” pierwszej ligi mężczyzn, zmierzyły się w nim bowiem wicelider z liderem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 35-34 (18-23) dla tarnowian, którzy tym samym objęli samodzielne przodownictwo w tabeli.

Jutro o godz. 16 w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie rozpocznie się mecz „na szczycie” grupy „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Rywalem drugiego w tabeli SPR PWSZ Tarnów będzie w nim przewodzący całej stawce, AZS AWF Biała Podlaska. Oba zespoły zgromadziły do tej pory po 39 punktów, zwycięzca jutrzejszej konfrontacji zostanie więc samodzielnym liderem.

W dwudziestej już kolejce spotkań pierwszej ligi siatkówki kobiet, jutro o godz. 18 Grupa Azoty PWSZ Tarnów zmierzy się w Świeciu z tamtejszym Jokerem Mekro Energoremont. Stawką tej konfrontacji będzie szósta lokata w tabeli.

Piłkarze tarnowskich klubów poznali już - wstępne lub oficjalne – terminarze spotkań w rundzie wiosennej. Jako pierwsi rozgrywki wznowią zawodnicy trzecioligowej Unii, najdłużej na występy swoich ulubieńców czekać będą natomiast musieli kibice występujących w klasie „B” Błękitnych Tarnów i Iskry Tarnów.

Znaczniki

Archiwalne