TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

3 kwietnia rozpoczyna się w Polsce sezon żużlowy. Tym razem pierwszy mecz w ramach rozgrywek Speedway Ekstraligi zespół Tauron Azoty Tarnów rozegra na wyjeździe z utytułowaną drużyną Betardu Sparty Wrocław. Tarnowianie są już po pierwszym meczu sparingowym oraz po konferencji prasowej, na której Zarząd Spółki przedstawił plany i założenia na najbliższy rok.

Kalendarzowa wiosna na dobre zagościła w Tarnowie. W środę, 23 marca, w godzinach popołudniowych żużlowcy spod znaku Jaskółki po raz pierwszy w tym roku wyjechali na tor znajdujący się na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościach.

W dniu 20 marca 2011 r. na torze kartingowym Daytona – Tarnów odbyła się 3. runda Daytona Karting Grand Prix.

Jak przypadło na jeden z ważniejszych ośrodków wspinaczki sportowej w Polsce – w dwudniowej rywalizacji Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend w Katowicac nie mogło zabraknąć studentów pochodzących z Tarnowa.

W piątek, 18 marca 2011 roku, na torze kartingowym Speed Race w Tarnowie odbyło się wieczorne spotkanie środowiska kartmobilowego połączone z Drużynowym Kartingowym Wyścigiem Długodystansowym w ramach społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”.

W ubiegłym tygodniu na brytyjskich torach odbyły się dwa mocno obsadzone turnieje speedrowerowe z udziałem zawodników Przystanii Tarnów.

W dniach 11-13 marca 2011 roku odbyły się w Danii Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział 180 zawodników z 12 państw z dysfunkcja narządu ruchu i wzroku.

Olga Długosz, Joanna Byra (gościnnie z Jocker Oświęcim), Wojciech Stachnik, Maciej Grabiec, Maciej Kita i Błażej Krawczyk wywalczyli drużynowe mistrzostwo Małopolski.

Nowy projekt dotyczący wyłaniania i wspierania talentów w sporcie kartingowym. Projektem objęci są wszyscy zawodnicy kartingowi, którzy wystartują w zawodach pucharowych kategorii Mini Rok, Junior Rok, ROK i Super Rok w sezonie 2011. Jest to pierwszy taki projekt na Świecie, gdzie wybrani, wyselekcjonowani i najlepsi zawodnicy mogą wejść - BEZPŁATNIE - do profesjonalnych zespołów fabrycznych.

Pawłowski Sport Tarnowska Liga Futsalu znajduje się na ostatniej prostej do ligowej mety sezonu 2010/2011 r. Dziewiętnasta seria spotkań dostarczyła kolejnych emocji, jedną niespodziankę, ale na trzy kolejki przed końcem nie ma jeszcze żadnych pewnych rozstrzygnięć. Wciąż nie wiadomo kogo będziemy musieli pożegnać, kto zagra w barażu, kto ostatecznie zajmie trzecią lokatę i oczywiście kto zdobędzie tytuł mistrzowski.

Znaczniki

Archiwalne