TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Cztery medale podczas 10. Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego IPC Grand Prix w Tunezji zdobyły reprezentantki Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START – Anna Trener i Joanna Mazur.

Trójka judoków „Błękitnych-MPEC” wywalczyła dobre pozycje wyjściowe do zakwalifikowania się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym w Bytomiu w wadze do 60 kg wywalczył Kacper Sieniawski. Taką samą lokatę ale w wadze do 73 kg zajął Bartłomiej Jurkiewicz. Na drugim stopniu podium w kategorii wagowej do 63 kg uplasowała się Klaudia Dziarmaga.

W Wielką Sobotę, 26 marca, piłkarze tarnowskiej Unii podejmą przed własną publicznością rezerwy ekstraklasowej Korony Kielce. Mecz rozpocznie się na Stadionie Miejskim o godz. 13.00.

Po tytuł wicemistrza Małopolski w kategorii młodzików sięgnęli koszykarze MUKS 1811 Unia. W decydującym starcie tarnowianie przegrali z zespołem z Wieliczki 53:80.

Piłkarki ręczne Pałacu Młodzieży wywalczyły awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. Podopieczne Elżbiety Janas zajęły drugie miejsce w zakończonych co tylko rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej.

Złoty medal podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski wywalczyły studentki tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. W decydującym starciu tarnowianki pokonały zespół AZS AGH Kraków 3:1.

Złoto i cztery srebra przywieźli z Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w Warszawie tarnowscy brydżyści. Na najwyższym stopniu podium stanął Adam Krysa. Były zawodnik MPEC Tarnów (obecnie MTS Piast Skawina) zdobył także srebrny medal. Wicemistrzostwo wywalczyli Błażej Krawczyk i Jakub Lenkiewicz.

Aleksandra Kuczyńska i Magdalena Kuraś, koszykarki Pałacu Młodzieży, otrzymały powołania z Polskiego Związku Koszykówki do kadry Polski U-14. Podopieczne trenerów Pawła Michalika i Mariusza Siedlika zaprezentowały dobrą dyspozycję podczas m.in. tegorocznych Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt.

Pierwszy po zimowej przerwie Rowerowy Rajd Sokołów odbędzie się 20 marca. Tym razem uczestnicy będą mieli do przejechania trasę 30 km. Start zaplanowano w Tarnowie a metę w Wierzchosławicach.

Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych po raz drugi zwyciężył w Rejonowej Licealiadzie Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt. Wcześniej tarnowianki sięgnęły po tytuł mistrza Tarnowa.