TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

1 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Tarnowie odbędzie IV kolejka Speedway Ekstraligi. W ligowym pojedynku zmierzą się Tauron Azoty Tarnów i Caelum Stal Gorzów. Już dzisiaj zapraszamy na fantastyczne widowisko żużlowe, którego autorami będą tacy zawodnicy jak: Sebastian Ułamek, Krzysztof Kasprzak, Nicki Pedersen i pierwszy po 37 latach Indywidualny Mistrz Świata - Tomasz Gollob.

Rozpoczęcie sezonu w wyścigach górskich odbędzie się już w najbliższą sobotę i niedzielę, czyli na sam początek majowego długiego weekendu. W I i II rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Korczyna 2011, wśród grupy 62 zawodników pojawi się również Tarnowianin Marcin Gładysz za kierownicą Seata Leona Supercopa, którego w sezonie 2010 mogliśmy oglądać go podczas zawodów w Banovcach na Słowacji oraz podczas polskiej rundy wyścigów górskich w Limanowej.

W dniach 15-17 kwietnia 2011 r. na pływalni w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu. W zawodach wystartowało 120 pływaków niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku w 3 grupach wiekowych: grupa „A” roczniki 1995 – 1993, grupa „B” roczniki 1998 – 1996 oraz grupa „C” rocznik 1999 i młodsi. Zawodnicy Tarnowskiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych Start zdobyli łącznie 4 złote oraz dwa srebrne medale.

Andy Angell był jedynym reprezentantem Przystani Tarnów, który wziął udział w speedrowerowych Mistrzostwach Świata, rozegranych w amerykańskim Edenton. Anglik do Europy wraca ze złotym medalem zdobytym w drużynie i brązowym wywalczonym w parach. Był też faworytem do złota w rywalizacji indywidualnej, jednak zakończył ją na 9 pozycji z 13 punktami.

Udanie wystartowali w Mistrzostwach Podkarpacia Juniorów młodzi tarnowianie. Tytuły mistrzowskie w singlu wywalczyli : Wojtek Kuta ( III LO ) i Justyna Baran ( ZSO nr 4 ), a brązowe Daniel Olchawa ( Gimnazjum nr 2) i Karina Błaś ( SP nr 15). W deblu chłopców triumfował Wojtek Kuta w parze z Pawłem Wiszem z Rzeszowa, a w deblu dziewcząt Karina Błaś w parze z Joanną Zawadzką z Ropczyc.

Dwukrotna Mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej Edyta Ropek zaprasza na zawody Pucharu Tarnowa Amatorów, w konkurencji na czas. Zawody odbędą się 30 kwietnia na Ścianie wspinaczkowej La Roca przy ul. Kochanowskiego 30 w Tarnowie. Głównym Partnerem zawodów są Azoty Tarnów, a głównym sponsorem marka Alpinus. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.

Poniżej prezentujemy godziny otwarcia:

Kolarze górscy zaznaczyli swój udział w obchodach Roku Hetmana Jana Tarnowskiego, ścigając się w Wyścigu Hetmańskim – 1 eliminacji Pucharu Tarnowa MTB 2011.

Do programu przystąpiło już ponad 600 miast i gmin oraz powiatów z całej Polski.

Po obozie kondycyjnym w Oberjoch przyszedł czas na pierwsze testy na niemieckim torze Oschersleben. Adam Gładysz z 22 zawodnikami z jedenastu krajów miał okazję przetestować swoje wyścigowe Scirocco R-Cup. W porównaniu do ubiegłorocznego modelu Volkswagena, samochód jest dużo lżejszy, ma nowe zawieszenie oraz poprawki aerodynamiczne.

Znaczniki

Archiwalne