TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W minionym tygodniu w Tarnowie na zaproszenie Edyty Ropek trenowali zawodnicy reprezentacji Francji we wspinaczce na czas. Polski Biegun Ciepła odwiedzili między innymi aktualna rekordzistka świata Esther Bruckner, Mistrzyni Świata Juniorów Anouck Jaubert, Wicemistrzyni Europy Juniorów Aurelia Sarisson. Francuzi trenowali z Polskimi zawodnikami, między innymi z Wicemistrzynią Polski Moniką Prokopiuk, Mistrzem Polski Jędrzejem Komosińskim, Mistrzynią Europy Edytą Ropek.

Mocnym akcentem rozpoczęli sezon bieżący sztangiści tarnowskiego START-u. 

W zaległym meczu I rundy Enea Ekstraligi, Unibax Toruń wysoko pokonał na własnym torze Unię Tarnów 57:33. Najlepszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy był powracający do dobrej dyspozycji Chris Holder, zdobywca 14 punktów. Wśród tarnowian najlepiej punktował Janusz Kołodziej, który uzbierał 9 punktów.

Unia Tarnów niespodziewanie uległa na własnym torze drużynie Stali Gorzów. Jaskółki przegrały mecz 42:47 i po czterech rozegranych meczach plasują się na ostatnim miejscu w Enea Ekstralidze. Przyjezdnych z Gorzowa do zwycięstwa poprowadził Niels K. Iversen, który zdobył 14 punktów. W drużynie gospodarzy najlepiej zaprezentował się Janusz Kołodziej zdobywca 11 punktów z bonusem.

Piłkarze ręczni Zespołu Szkół Technicznych im. I.Mościckiego zdobyli brązowe medale w finale Wojewódzkiej Licealiady w Nowym Sączu.

Po niezwykle emocjonującym meczu Betard Sparta Wrocław pokonała na własnym torze Unię Tarnów 45:44. Gospodarze przegrywali praktycznie przez całe spotkanie, by w ostatnim biegu wydrzeć zwycięstwo Jaskółkom. Liderem wrocławian był niesamowity Tai Woffinden, który nie zaznał goryczy porażki. Dla Jaskółek najlepiej pojechał Artiom Łaguta, zdobywca 11 punktów. W najbliższy piątek Unia udaje się do Torunia, na zaległy mecz I rundy Enea Ekstraligi.

Rytmiczny zgrzyt przerzutek rowerowych  wypełnił niedzielny poranek w tarnowskim  Lasku Lipie. Prawie 200 kolarzy amatorów i profesjonalistów (kobiet i mężczyzn oraz dziewcząt i chłopców) rywalizowało w 15 kategoriach wiekowych na okrężnej 5 km trasie w inauguracyjnym wyścigu 19 edycji Pucharu Tarnowa MTB.

W czwartek na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach odbył się pierwszy mecz tarnowskich Jaskółek w tym sezonie. Unia Tarnów w zaległym meczu III rundy Enea Ekstraligi pokonała drużynę Fogo Unię Leszno 53:37. Jaskółki do zwycięstwa poprowadziła piątka seniorów, wśród których prym wiedli Maciej Janowski, autor 12 punktów oraz Martin Vaculik, zdobywca 11 punktów z dwoma bonusami. W ekipie z Leszna najlepiej punktował Grzegorz Zengota. W niedzielę Unia będzie walczyła o ligowe punkty we Wrocławiu.

W najbliższą niedzielę (21 kwietnia) w Lasku Lipie rozegrany zostanie wyścig rowerowy MTB w  konkurencji  cross-country (XC). W zawodach rywalizować będą kolarze profesjonalni oraz amatorzy.  W ramach imprezy zorganizowane będą również wyścigi rekreacyjne „o czapkę gruszek” oraz wyścigi dla dzieci do lat 12.

Od czwartku do niedzieli, w Grudziądzu rozgrywane były Mistrzostwa Polski juniorów. Bardzo dobrze zaprezentował się w nich zawodnik tarnowskiego Tigera Krystian Raczek, który wywalczył brązowy medal.

Znaczniki

Archiwalne