TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Siatkarze MUKS Iskierki Tarnów zajęli wprawdzie w rozgrywkach pierwszej ligi małopolskiej trzecie, niepremiowane prawem gry o drugą ligę, miejsce, dzięki wycofaniu się jednej z drużyn powalczą jednak o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W pięciu meczach rozegranych podczas ostatniego weekendu, nasze młodzieżowe zespoły koszykarskie odniosły dwa zwycięstwa (kadetki „B” MKS Pałac Młodzieży i chłopcy MUKS 1811 Unii Tarnów) oraz doznały trzech porażek (kadeci „B” MUKS 1811 Unii).

Tarnowska Akademia Karate i Kobudo zaprasza na IV Otwarty Małopolski Turniej Okinawa Shorin-Ryu Karate. Rozegrany on zostanie w najbliższą sobotę 28 kwietnia w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie.

Prawdziwej klęski doznali piłkarze tarnowskiej Unii w rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach trzecioligowym pojedynku ze Stalą Rzeszów. Tarnowianie przegrali to spotkanie 0-5 (0-2).

Kolejny mecz rozegrali młodzi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, występujący w pierwszej lidze młodzików Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Grający w swojej hali podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego pokonali w nim 19-18 (10-5) ekipę SKS Kusy Kraków.

Podczas minionego weekendu kartingowcy TTSK K-Team rywalizowali na torach w Toruniu i w Sarno. Szczególne powody do zadowolenia mieli po zawodach inaugurujących serie Rok Cup Poland, w których Franciszek Liszka okazał się najlepszy w swojej kategorii, a Maciej Gładysz zakończył rywalizację na drugiej pozycji.

Z dwoma srebrnymi medalami powrócili studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z rozgrywanych w Katowicach i Sosnowcu Akademickich Mistrzostw Polski w wspinaczce sportowej. W konkurencji na czas wywalczyli je Barbara Szumlańska i Marcin Dzieński.

Kolejny mecz o trzecioligowe punkty rozegrają dzisiaj piłkarze Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 17 spotkaniu, tarnowianie zmierzą się na własnym boisku ze Stalą Rzeszów i będzie to dla nich trzeci w ciągu ośmiu dni ligowy pojedynek na Stadionie-Miejskim w Tarnowie-Mościcach.

Blisko sto osiemdziesiąt zawodniczek i zawodników, rywalizujących w szesnastu kategoriach wiekowych, stanęło na starcie rozegranej w Lasku Lipie pierwszej eliminacji tegorocznej, dwudziestej czwartej już Pucharu Tarnowa MTB cross-country.

Judocy Błękitnych-MPEC Tarnów i MKS Pałac Młodzieży Tarnów z powodzeniem rywalizowali podczas weekendu na matach w Bytomiu i w Sosnowcu.

Znaczniki

Archiwalne