TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W miniony weekend 28-29 maja, rozegrano w Tarnowie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej na czas. W rywalizacji tytuły Mistrzów Polski wywalczyli Edyta Ropek i Jędrzej Komosiński.

Tarnowska Unia kontynuuje świetną passę meczów bez porażki. Sobotni pojedynek z Naprzodem Jędrzejów był 18 ligowym meczem z rzędu bez porażki, a wliczając mecze Pucharu Polski, tarnowska Unia nie przegrała kolejnych 22 meczów. „Jaskółki", które przed runda wiosenną zajmowały, ze stratą aż 12 punktów do lidera, 8 miejsce w tabeli są pewnym wiceliderem tabeli tracąc do lidera Garbarni Kraków już tylko 5 punktów.

Tarnowianie nie mieli sobie równych podczas trwania XXV Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej i zdobyli aż cztery medale; dwa złote, srebrny i brązowy.

W dniach 29 maja – 02 czerwca 2011 roku, po raz kolejny w Tarnowie, w obiektach OHP i TOSiR, odbędzie się Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej.

V Turniej Familijny zostanie rozegrany w ramach 5 turniejów na 5 lat TABU w Domu Studenta przy ul. J. Słowackiego 7 w Tarnowie. Zapisy od g. 9.30 Rozpoczęcie zawodów g. 10.00 Przewiduje się 26-30 rozdań Zakończenie ok. g. 14.30/15.00. Jedyny warunek: zawodnicy pary muszą być spokrewnieni!

Po raz pierwszy na obiekcie sportowym wybudowanym w ramach programu „Moje boisko –Orlik 2012”, mieszczącym się przy Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowie, zagrano w koszykówkę na szeroka skalę. W „Turnieju Orlik Basketmania” mogli zagrać wszyscy, którzy zebrali przynajmniej 5 – osobową ekipę.

W rozegranym turnieju bokserskim im. J. Heimanna w Ziębicach, który odbył się 21 maja 2011, udział wzięli także reprezentanci klubu bokserskiego Spaw Mar Tarnovia.

W dniach 21 – 22 maja w podradomskich Kozienicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych Juniorów w Lekkiej Atletyce. Na zawodach tych wystartowali najmłodsi zawodnicy sekcji LA tarnowskiego „START-u”: Agnieszka Kozioł, Bartłomiej Hajnysz, Tomasz Pietruszka, Michał Wrzeszcz oraz dziesięcioletni Piotr Duda. Dla zawodników z naszego miasta była to impreza inaugurująca sezon 2011 na lekkoatletycznych obiektach. Pięcioosobowa ekipa z Tarnowa, pod okiem swojego trenera Bartłomieja Tott, wywalczyła na tych mistrzostwach aż siedem medali: 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe.

W najbliższą niedzielę odbędzie się II eliminacja Pucharu Tarnowa MTB.

Znaczniki

Archiwalne