TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Dwa zespoły z naszego miasta: kobiecy MKS Pałac Młodzieży Tarnów i męski Wialanu Tarnów wezmą udział w Mistrzostwach Polski Masters w piłce ręcznej, które podczas najbliższego weekendu rozegrane zostaną w Kaliszu.

Trzy kolejki mają już za sobą zespoły biorące udział w dwunastej edycji Ligi Letniej w futsalu. Po wtorkowych spotkaniach na czele tabeli umocniła się Westovia Okna Pawłowski, w meczu „na szczycie” pokonując Pchelkowsky Tar-Sped. Kompletem punktów pochwalić może się także ekipa zVami.tv.

Dzisiaj piłkarze tarnowskiej Unii rozegrają półfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W rozpoczynającym się o godz. 17.30 pojedynku „Jaskółki” zagrają w Drwini z tamtejszym GKS.

Na kartodromie w czeskim Chebie odbyła się druga seria kartingowych zawodów Rok Cup Germany. W zawodach, których wyniki będą również zaliczane do Rok Nations Cup, bardzo dobrze zaprezentował się młody tarnowianin, Kajetan Gawron.

Kolejny sukces zanotował na koncie Mateusz Różański. Podczas rozegranych w Łodzi Mistrzostw Polski AZS, reprezentant AZS PWSZ Tarnów wynikiem 7.61 metra sięgnął po złoty medal w skoku w dal.

W ramach czternastej już akcji „Polska Biega”, w sobotę w Parku Sanguszków odbyły się: XIV Bieg Sanguszków oraz V Mistrzostwa Tarnowa w Nordic Walking. Zawodom organizowanym przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół-Świat Pracy w Tarnowie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, towarzyszyły biegi dla przedszkolaków i uczniów wszystkich typów szkół oraz mini-maraton.

W niedzielę na sztucznej ścianie wspinaczkowej w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie rozegrane zostały zawody Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas – format rekordu. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych, a wspinacze z Tarnowa zapewnili sobie w nich aż trzynaście miejsc w czołowych trójkach.

Wspaniałym sukcesem młodych szczypiornistów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zakończył się start w rozegranym w Gorzowie Wielkopolskim turnieju 1/8 finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Podopieczni Szczepana Greczyńskiego zajęli w nim pierwsze miejsce i awansowali do czołowej ósemki w Polsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został tarnowianin, Michał Mucha.

W szóstej kolejce spotkań żużlowej PGE Ekstraligi, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała 49-41 MRGARDEN GKM Grudziądz, odnosząc trzecie zwycięstwo na własnym torze. W tarnowskim zespole zawiódł w tym spotkaniu jedynie Peter Kildemand, odnotować natomiast warto dwa pierwsze punkty zdobyte w PGE Ekstralidze przez Dawida Knapika.

W przedostatnim w tym sezonie meczu przed własną publicznością, pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów zmierzyli się z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie to zakończyło się wygraną tarnowian 35-32 (14-11). Na dwie kolejki przed końcem SPR PWSZ zajmuje w tabeli drugie miejsce, mając o punkt mniej od AZS AWF Biała Podlaska, który rozegrał o jeden mecz więcej od „siódemki” z Tarnowa.

Znaczniki

Archiwalne