TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Już w niedzielę na miłośników sportów przestrzeni czekają spore emocje podczas drugiej edycji Pucharu Azotów Tarnów we wspinaczce na czas amatorów. W zawodach wystartować mogą wszyscy chętni, którzy będą chcieli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Głównym partnerem zawodów są Azoty Tarnów, głównym sponsorem marka Alpinus producent sprzętu outdoorowego. Patronat honorowy nad zawodami objął prezydent miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.

Rozpoczęły się nieodpłatne zajęcia tenisa ziemnego na kortach Tarnowskiego Klubu Tenisowego w ramach projektu „Lato w mieście - Bezpieczne Wakacje Tarnów 2011” .

Zmagania zawodników Scirocco R-Cup przenoszą się po ekscytującym weekendzie na torze Lausitz, w samo centrum Norymbergii. W najbliższy piątek i sobotę, 1-2 lipca, po raz piąty w tym sezonie zawodnicy ekologicznej serii Volkswagena wystartują na specjalnie przygotowanym torze ulicznym Norisring.

W niedzielę na Torze Kartingowym „Speed Race” ponownie sympatycy i pasjonaci sportów motorowych rywalizowali na gokartach. Odbyła się III runda zawodów kartingowych dla dzieci i młodzieży szkolnej z cyklu Karting Grand Prix 2011 o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Są to zawody propagujące bezpieczeństwo ruchu drogowego w ramach społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”.

Tarnowscy rowerzyści uczestnictwem w Rowerowym Rajdzie Sokołów Dookoła Tarnowa uczcili 450 rocznica śmierci Hetmana Jana Tarnowskiego oraz 480 rocznicę bitwy pod Obertynem, w której polskie wojska pod dowództwem Hetmana pokonały armię mołdawską.

W sobotę 18 czerwca na brandenburskim najbliższym polskiej granicy torze Eurospeedway w Lausitz w obecności blisko 50 tysięcy kibiców odbyła się IV runda Międzynarodowego Pucharu Scirocco R-Cup. Wyścig był bardzo emocjonujący, a kibice oglądali wiele spektakularnych pojedynków podczas zawodów.

W duńskim mieście Aalborg rozegrano międzynarodowy turniej młodych piłkarzy Aalborg City Cup. Znakomicie spisała się w nim reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego 18 11, na co dzień grająca w Tarnovii, zwyciężając w kategorii poniżej 12 lat.

52 uczestników stanęło na starcie II turnieju „Grand Prix Tarnowa – Yonex Cup 2011”. Organizowany przez Tarnowski Klub Tenisowy cykl ogólnopolskich turniejów dla dzieci i młodzieży rozgrywany jest w kategoriach do lat 10, 12, 14 i 18.

Trwa rekrutacja na wakacje z kartingiem na torze Speed Race Tarnów oraz wspinaczki sportowej na ściance wspinaczkowej La Roca.

Podczas inauguracji Ligi Letniej Futsalu 2011 aura była wręcz idealna, a zawodnicy z niecierpliwością oczekiwali pierwszego gwizdka arbitrów. Tytułu mistrzowskiego sprzed roku broni drużyna PRO-FISu, lecz w pierwszym swoim występie nie wypadła najlepiej i przegrała mecz z Kapro Azoty.

Znaczniki

Archiwalne