TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W Warszawie odbyły się XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu seniorów i juniorów w których uczestniczyli zawodnicy Tarnowskiej Szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen w składzie: seniorzy - Katarzyna Migdał, Tomasz Bilut i juniorzy - Gabriela Żmuda, Julia Augustyn, Kamila Bogacz, Patryk Warzecha, Jakub Stasik i najmłodszy Kamil Zaród.

W miniony weekend w chińskiej miejscowości Haiyang odbyła się trzecia edycja pucharu świata we wspinaczce sportowej. Trudny start odnotowała Edyta Ropek z MKS Tarnovia Grupa Azoty Elzat, której kontuzja kolana nadal daje się we znaki. Mimo przeciwności tarnowianka zajęła dziesiąte miejsce i awansowała na ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej pucharu świata 2014.

Kolejna odsłona tegorocznego wspinaczkowego Pucharu Świata miała miejsce w chińskiej miejscowości Haiyang. Polacy zaprezentowali się z dobrej strony. Najlepiej wypadł Marcin Dzieński zdobywając srebrny medal i poprawiając własny rekord Polski we wspinaczce na 15-metrową ścianę.

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się XV Mistrzostwa Europy Niewidomych i Słabowidzących w Kręglach Klasycznych. W zawodach startowało 84 niepełnosprawnych zawodników, rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach B1, B2, B3 kobiet i mężczyzn, indywidualnie oraz drużynowo.

15 czerwca w Wiedniu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii, w których wystąpiło 220 zawodników z 9 krajów  - Niemiec, Czech, Ukrainy, Szwecji, Węgier, Chorwacji, Gruzji, Austrii i Polski. Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate reprezentowały dwie zawodniczki - Adrianna Gwizd w konkurencji Kata – kategoria młodziczek, która wywalczyła złoty medal i tytuł mistrzowski oraz Daria Starzec (14-16 lat), która w Kumite zdobyła medal brązowy.

W miniony weekend, w Białymstoku na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych uczestniczyli zawodnicy tarnowskiego START-u, prowadzeni przez trenera Bartłomieja Tott: Joanna Mazur, Anna Trener, Michał Derus, Tomasz Sikorski, Michał Wrzeszcz, Wieńczysław Leszczyński, Mariusz Niemiec oraz Artur Lis którzy zdobyli w sumie aż 14 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.

W niedzielę kolejne wyjazdowe zwycięstwo odniosły tarnowskie Jaskółki. We Wrocławiu miejscowa Betard Sparta uległa Grupie Azoty Unii Tarnów w rozmiarze 41:49.

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja PWSZ w Tarnowie podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Białymstoku. Złoty medal mężczyzn i srebrny kobiet  w klasyfikacji drużynowej w typach uczelni oraz sześć medali indywidualnych również w typach uczelni, to dorobek tarnowskich akademików.

Studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie Inez Pfeifer oraz Patrycja Lipińska awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Droga tarnowskich akademiczek do finału krajowego, który odbędzie się w Gdańsku, wiodła przez Kraków i Lublin.

W niedziele (8 czerwca) zakończyły się Mistrzostwa Polski Muay Thai. Na 2 ringach w Świebodzicach walczyło ponad 150 zawodników z całej Polski. Thai Gym Tarnów reprezentowało 8 osób w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Podopiecznym Rafała Króla udało się wywalczyć 5 medali.

Znaczniki

Archiwalne