TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Reprezentanci Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START wywalczyli podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce 15 medali.

Reprezentanci Tarnowskiej Szkoły Kung Fu spotkali się w poniedziałek, 29 czerwca, z zastępcą prezydenta Piotrem Augustyńskim. Okazją do spotkania był sukces tarnowian na Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu Tradycyjnego, z których przywieźli siedem medali. Oprócz samych zawodników doceniono również drugiego trenera reprezentacji kraju Roberta Maślankę.

Rusza ogólnodostępna akcja "Wakacje z koszykówką dla dziewcząt" urodzonych w latach 2003-2006, które nie wyjeżdżają na wakacje, lecz spędzają je w mieście. Przez dwa tygodnie zainteresowane dziewczęta będą mogły od poniedziałku do piątku uczestniczyć w treningach koszykarskich w hali Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej.

Ponad 150 tarnowian otrzyma w sobotę, 27 czerwca, o godzinie 10 na basenie w Tarnowie-Mościcach tytuł „Super Pływaka”. Celem akcji była popularyzacja pływania oraz integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

Tarnowscy kartingowcy z klubu TTSK K-TEAM zostali powołani do kadry Małopolski sportu kartingowego.

Arkadiusz Dziarmaga, judoka reprezentujący Klub Sportowy Błękitni Tarnów, zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w kategorii 73 kilogramy.

Amatorzy i licencjonowani zawodnicy zmierzą się w niedzielę, 28 czerwca, podczas II Memoriału im. Stanisława Dychtonia w tenisie stołowym.

Swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach kartingowych odniósł Karol Panek, podczas VII i VIII rundy serii Rok Cup Poland, która odbyła się w Bydgoszczy. Dobrze spisał się też  Marcel Kuc, który ponownie stanął na podium.

Zawodniczka Grupa Azoty MKS Tarnovia Edyta Ropek zajęła drugie miejsce podczas rozgrywanej w miniony weekend w chińskim Chongqing drugiej edycji tegorocznego pucharu świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Polka awansowała na trzecią pozycję światowego rankingu najlepszych zawodniczek tego sezonu.

Reprezentanci sekcji pływackiej Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” zdobyli sześć medali na Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Gorzowie Wielkopolskim.