TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Jutro, w sobotę 23 czerwca, zainaugurowane zostaną rozgrywki pierwszej edycji Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 – Summer League. Ligowe spotkania rozgrywane będą na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Norwida w Tarnowie-Mościcach.

Siedem miejsc na podium, w tym cztery na najwyższym jego stopniu, wywalczyli zawodnicy Tarnowskiego Klubu Sportowego Oyama Karate startujący w odbywających się w Olkuszu X Otwartych Mistrzostwach Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate Dzieci i Młodzieży.

Z drugim miejscem wrócili młodzi żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów z Lublina, gdzie rozgrywane były zawody piątej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów. Komplet zwycięstw odniósł Patryk Rolnicki, a druga lokata w turnieju dała tarnowianom awans na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej grupy „B”.

Kartingowcy TTSK K-Team Tarnów z powodzeniem rywalizowali w ostatnich dniach na włoskich torach w Santo i Lonato. Wszyscy trzej tarnowianie zajęli miejsca w czołówce swoich kategorii, a najlepiej spośród nich zaprezentował się Kacper Szczurek.

Dobiegły końca rozgrywki dwunastej edycji Ligi Letniej w futsalu. Kwestia dwóch pierwszych lokat – mistrzostwo dla Westovii Okna Pawłowski, wicemistrzostwo dla zVami.tv - rozstrzygnęła się już wcześniej. Ostatnie mecze decydowały natomiast o miejscu na najniższym stopniu podium. Ostatecznie wywalczyła je debiutująca w rozgrywkach ekipa KS Maczugi.

Klub Uczelniany AZS PWSZ w Tarnowie podsumował osiągnięcia swoich sportowców w kończącym się roku akademickim. W trakcie uroczystego posiedzenia zarządu klubu, studenci reprezentujący tarnowską PWSZ w sportowej rywalizacji szkół wyższych otrzymali nagrody z rąk rektor, dr hab. inż. Jadwigi Laski.

Dziesięć medali – dwa złote, cztery srebrne i cztery brązowe, wywalczyli lekkoatleci tarnowskiego Startu w rozgrywanych na stadionie Zawiszy Bydgoszcz, Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce.

Zawodnicy AZS PWSZ Tarnów zdominowali rywalizację w odbywających się w Warszawie Mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Mistrzowskie tytuły w rywalizacji seniorskiej wywalczyli Aleksandra Kałucka i Marcin Dzieński.

Reprezentant Błękitnych-MPEC Tarnów, Arkadiusz Dziarmaga wywalczył drugi w tej edycji złoty medal w zawodach Pucharu Polski juniorów w judo. Po lutowej wygranej w Warszawie, podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego triumfował w rozgrywanym w Gdyni turnieju Baltic Cup.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi pływacy UKS Sokół-Mościce występujący w zawodach w Piekarach, w Oświęcimiu i Gliwicach. Na zakończenie sezonu podopieczni trenerów Anny Jasiak i Ryszarda Mroza wywalczyli dwadzieścia cztery medale.

Znaczniki

Archiwalne