TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Tarnowianin Adam Krysa, reprezentujący biało-czerwone barwy wywalczył w bułgarskim kurorcie Albena tytuł drużynowego Mistrza Europy Juniorów Młodszych w brydżu sportowym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów sportów motorowych i nie tylko, na zawody kartingowe do Starego Kisielina, aby zobaczyć na własne oczy zmagania młodych kierowców w kolejnej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski.

W rozegranych w włoskim Arco mistrzostwach świata we wspinaczce sportowej zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek wywalczyła piąte miejsce.

Zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team zwyciężyła w drugiej edycji Pucharu Świata 2011 we wspinaczce na czas, uzyskując w finale rewelacyjny czas 9,19 sekundy na dystansie 15 metrów. Świetnie podczas tych zawodów zaprezentowała się Aleksandra Rudzińska z Skarpy Lublin, która w eliminacjach pobiegła 9,13 sekundy i ostatecznie zajęła 7 miejsce.

W Bydgoszczy odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Impreza zgromadziła wielu wspaniałych sportowców, para olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Świata i Europy. W tym elitarnym gronie nie zabrakło także lekkoatletów Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start”, które reprezentowali: Agnieszka Kozioł, Tomasz Sikorski, Mariusz Niemiec oraz debiutujący na zawodach lekkoatletycznych Wieńczysław Leszczyński.

IV Edycja Mistrzostw Miast jest organizowana przez największą ligę cybersportową na świecie - Electronics Sports League. Na pewno sporo część młodzieży, jak i nawet dorosłe osoby potrafią rozszyfrować tajemniczy skrót "CS". W tym roku mierzyliśmy się w dwóch fazach grupowych. W pierwszej fazie nasz bilans to : 6 zwycięstw i jedna porażka a w drugiej 2 zwycięstwa i jedna porażka. Teraz pora na fazę pucharową w której już niebawem rozegramy swój pierwszy mecz z Białymstokiem. - mówi Kamil "kml" Kotasiński, kapitan tarnowskiej drużyny.

Marcin Gładysz za kierownicą Seata Leona Supercopa zakończył w miniony weekend V i VI rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na pierwszym miejscu klasyfikacji samochodów napędzanych na jedną oś. Tarnowianin, który w sezonie 2010 debiutował po 10 letniej przerwie na trasach wyścigów górskich poradził sobie bardzo dobrze z mocną konkurencją w postaci lokalnego matadora Pawła Stefanickiego oraz z Romkiem Baranem.

Ubiegłoroczny debiutant w GSMP Marcin Gładysz wraca do Sopotu, gdzie po 10 letniej przerwie w startach w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski zadebiutował w tej imprezie ponownie. Już w najbliższy weekend Tarnowianin stanie na starcie 14 LOTOS Grand Prix Sopot-Gdynia 2011. Te wyjątkowe zawody w kalendarzu górskiego ścigania odróżniają się od innych wyścigów, tym, że zawodnicy startują nad morzem na drodze o długości 3050 metrów łączącej trójmiejskie aglomeracje Sopotu i Gdyni.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów tarnowskich szkół oraz dzieci od 5 roku życia na bezpłatne wakacyjne zawody kartingowe z cyklu Karting Summer Cup Tarnów 2011 o puchar Prezydenta Miasta Tarnowa.

Piąta eliminacja pucharu Scirocco R-Cup rozegrana została na ulicznym torze Norisring. Po bardzo zaciętej sesji kwalifikacyjnej Adam Gładysz wywalczył piątą pozycję startową tracąc do czwartego zawodnika Daniela Lloyda jedynie 0,001sek.

Znaczniki

Archiwalne