TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Wychowanek szkółki piłkarskiej działającej przy sekcji ZKS Unia Tarnów, rocznik 2005 - Dawid Kłusak w dniu 16 sierpnia 2014 weźmie udział w treningu przed meczem Real Madrid C.F. & ACF Fiorentina na Stadionie Narodowym.

Zygmunt Berdychowski, zdobywca Mount Everestu, będzie gościem spotkania zaplanowanego na najbliższy piątek, 18 lipca, w sali Muzeum Okręgowego w Tarnowie przy Rynku 3. – To pasjonat, którego warto posłuchać, poznać jego doświadczenia, a przy okazji obejrzeć niezwykle bogatą i interesującą dokumentację fotograficzną wyprawy – zachęca Roman Ciepiela, organizator spotkania.

Jadę po złoto – mówił Marcin Dzieński przed wyjazdem na zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas, które zorganizowano 11 lipca br. we francuskim Chamonix. Zawodnik MKS Tarnovia i jednocześnie student informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie czuł niedosyt po występie w finale zawodów w Haiyang. 

Filip Wójcik, napastnik Unii Tarnów, został zaproszony na testy do drużyny aktualnego Mistrza Polski, Legii Warszawa.

Dużym sukcesem Michała Derusa, zawodnika sekcji lekkiej atletyki Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie, zakończył się V Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny zorganizowany w Katowicach 2 lipca br. Mistrz świata osób niepełnosprawnych w biegu na 100m i jednocześnie student informatyki PWSZ w Tarnowie wygrał bieg finałowy na 100m z wynikiem 10,51s.

Od września w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie funkcjonował będzie Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Będzie to drugi w województwie małopolskim ośrodek prowadzony przez PZPN. Swoim zasięgiem obejmuje chętnych z byłego województwa tarnowskiego i części nowosądeckiego.

Na początku lipca w Manchesterze odbyły się Mistrzostwa Europy Cheerleaders. W reprezentacji Polski tańczyły także dziewczyny z tarnowskiego Studia Tańca „Honorata” z zespołów Blask, Power Girls i Labirynt.

Piąte Mistrzostwo Polski z rzędu oraz medalowe szanse w Mistrzostwach Europy i Świata.

W jedynym niedzielnym meczu 10. rundy Enea Ekstraligi, do którego doszło na SGP Arenie w Częstochowie, miejscowy KantorOnline ViperPrint Włókniarz uległ Grupie Azoty Unii Tarnów w stosunku 40:50.

Znaczniki

Archiwalne