TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Podczas zawodów Qinghai Plateau International Climbing Tournament 2015 zawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek wywalczyła drugie miejsce w konkurencji wspinaczki na czas.

Trzy medale Mistrzostw Polski przywieźli z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży reprezentanci klubu bokserskiego Tiger Tarnów. Oprócz krążków tarnowianie znaleźli się również na trzech punktowanych piątych miejscach, co zaowocowało zdobyciem 26 „oczek”. Zawody odbyły się w Grudziądzu.

Piłkarska drużyna Unii Tarnów rozpoczęła przygotowania do przyszłego sezonu. Tarnowian wzmocnią obrońca Łukasz Bartkowski oraz napastnik Artur Biały, którzy są wychowankami „Jaskółek”.

Młodzi kartingowcy reprezentujący TTSK K-Team zajęli drużynowo drugie miejsce podczas odbywających się w Poznaniu Kartingowych Mistrzostw Polski Młodzików w kategorii Mini Rok. Ich młodsi koledzy w kategorii Baby ROK zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji.

Piłkarz Jakub Wróbel, wychowanek tarnowskiej Unii zadebiutował w Ekstraklasie w drużynie Termaliki Bruk- Bet Nieciecza. Obrońca z Tarnowa w meczu z Jagiellonią Białystok zmienił w 90 minucie Dariusza Jareckiego.

Żużlowcy Unii Tarnów pokonali na wyjeździe zespół SPAR Falubaz Zielona Góra 47:43, dzięki czemu nadal mają szansę na wywalczenie awansu do fazy play-off. Najlepiej w tarnowskiej drużynie zaprezentował się Janusz Kołodziej, który zdobył 13 punktów. Drużyna spod znaku „Myszki Miki” była osłabiona brakiem kontuzjowanego lidera Jarosława Hampela, za którego stosowano zastępstwo zawodnika.

Michał Kuczkowski i Oskar Trybus wywalczyli złoty medal w rozegranych  w norweskim Trompo Mistrzostwach Europy do lat 16 w brydżu sportowym. Zawodnicy czwartoligowego MPEC III Tarnów po znakomitej grze pokonali aż jedenaście zespołów.

Już w najbliższy weekend 25 i 26 lipca odbędzie się najważniejsza impreza kartingowa dla najmłodszych kierowców w kraju - Kartingowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Na torze w Poznaniu zobaczymy czołówkę najmłodszych zawodników serii kartingowych w Polsce, którzy powalczą o tytuły w kategorii młodzieżowej.

W rozegranych 18 lipca międzynarodowych zawodach Speed Open w Austrii bardzo dobrze zaprezentowali się tarnowscy wspinacze. W kategorii seniorów drugie miejsca wywalczyli Edyta Ropek z MKS Tarnovia Grupa Azoty i Marcin Dzieński z AZS PWSZ Tarnów Grupa Azoty. W kategorii juniorek młodszych dominowała Wiktoria Chrząszcz. W kategorii juniorów z kolei na drugim stopniu podium uplasował się Grzegorz Bogusz.

Marcel Kuc prowadzi po pierwszej serii w rozegranych w Poznaniu Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostwach Polski w kategorii Mini Rok. Zawodnik tarnowskiego klubu TTSK  K-TEAM jest również trzeci w kategorii Micro Max.