TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Andrzej Chrzan i Michał Janas ukończyli ostatni etap kursu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej i uzyskali status europejskich sędziów kontynentalnych EHF. 

Kolejne udane zawody zaliczyli mini żużlowcy UKS „Jaskółki”. W VII rundzie indywidualnych mistrzostw Polski, które rozegrano na torze w Wawrowie, młodzi adepci czarnego sportu wywalczyli czołowe lokaty. 

Bardzo dobrze spisali się młodzi pięściarze Tigera Tarnów podczas rozgrywanej w Ząbkowicach Śląskich Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Tarnowianie zdobyli w zawodach dwa medale.

18-letni pomocnik tarnowskiej Unii, Artur Hebda, został powołany do reprezentacji Polski U-19 (rocznik 1998) na towarzyski turniej Balcom BMW Cup, który odbędzie się w Japonii. To drugi piłkarz „Jaskółek", który znalazł się w kadrze narodowej. 

Ponad 140 zawodników wzięło udział w pierwszej odsłonie Kartingowych Mistrzostw Polski, które rozegrano na torze w Bydgoszczy. W klasyfikacji generalnej mistrzostw przewodzi Marcel Kuc, kierowca TTSK K-Team Tarnów.

Dobra passa Marcina Dzieńskiego (AZS PWSZ Tarnów) we wspinaczkowym pucharze świata trwa. Po dobrych zawodach w Chamonix we Francji, tarnowianin nie miał sobie równych również w szwajcarskim Villars. Polak zajął pierwsze miejsce i był najszybszy na 15-metrowej ścianie wspinaczkowej. 

Zakończyły się Mistrzostwa Europy juniorów w brydżu w parach. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy MPEC Tarnów Maciej Grabiec i Maciej Kita, którzy zajęli czwarte miejsce w najbardziej prestiżowej kategorii U-26 oraz Błażej Krawczyk i Jakub Lenkiewicz, którzy z kolei wywalczyli czwarte miejsce w konkurencji do lat 21.

Bardzo dobry wynik odnotowali tarnowianie w odbywającym się 11 i 12 lipca we francuskim Chamonix pucharze świata we wspinaczce na czas. Najlepiej spisał się Marcin Dzieński z AZS PWSZ Tarnów, który wygrał rywalizację mężczyzn.

Marcel Kuc, zawodnik TTSK K-Team Tarnów, w rozegranych w miniony weekend zawodach serii Rok Cup Poland dwukrotnie triumfował. Młody kartingowiec po 12 rundach jest liderem w klasyfikacji generalnej Rok Cup Poland. 

Z Mistrzostw Polski Osób Niepełonosprawnych w Lekkiej Atletyce w Słupsku zawodnicy tarnowskiego START-u przywieźli 12 medali. Najwięcej, bo 10 krążków wywalczyli miotacze. Tytuł Mistrza Polski w konkursie rzutu oszczepem obronił Damian Ligęza, ponownie sięgając po złoty medal.

Znaczniki

Archiwalne