TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Ostatnim z czwórki tarnowian, biorących udział w zakończonych w niedzielę we Wrocławiu, World Games, czyli Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, był występujący w turnieju muaythai, Mateusz Janik. Rywalizację w kategorii 67 kg zakończył na miejscach 5-8.

Dawid Kłusak i Maksymilian Marszalik triumfowali w wakacyjnych zawodach kartingowych, rozegranych w niedzielę w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów. Wszyscy uczestnicy zmagań, odbywających się w ramach programu „Lato w mieście – bezpieczne wakacje 2017”, powrócili do domów z nagrodami niespodziankami.

W ostatnim przed play-offami meczu Nice 1.Ligi Żużlowej, rozegranym na własnym torze, Grupa Azoty Unia Tarnów nie dała szans lokalnemu rywalowi, Arge Speedway Wandzie Kraków. Po spotkaniu obfitującym w upadki, tarnowianie wygrali 61-29, biorąc srogi rewanż za niespodziewaną porażkę 44-46 poniesioną w pierwszej rundzie w Krakowie. O wyższości gospodarzy najlepiej świadczy fakt, że krakowianie zarówno indywidualnie, jak i drużynowo wygrali tylko jeden bieg, w którym pierwszy linię mety minął… wychowanek Unii, Ernest Koza.

Z brązowym medalem powróciła Wiktoria Bober z rozgrywanych na obiektach warszawskiej Legii, zawodów strzeleckich w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Był to jedyny medal zdobyty w tych zawodach przez reprezentantów Małopolski.

Powoli dobiega końca zasadnicza runda rozgrywek o mistrzostwo Nice 1. Ligi Żużlowej. Podczas tego weekendu rozegrana zostanie przedostatnia już kolejka spotkań. Grupa Azoty Tarnów w niedzielę o godz. 18 zmierzy się u siebie z Arge Speedway Wandą Kraków.

Łukasz Helizanowicz z KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów zdobył złoty medal rozgrywanej w Warszawie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim.

Podczas ostatniego weekendu, w Poznaniu odbyła się druga i zarazem ostatnia seria kartingowych Mistrzostw Polski. W łącznej klasyfikacji mistrzostw, zawodnicy TTSK K-Team Tarnów zdobyli pięć medali: dwa indywidualnie oraz trzy drużynowo.

Na tarnowskim torze Motodrom odbyła się druga runda zawodów rajdowych Junior Cup Rally & Race. Zgromadziła ona na starcie dwudziestu czterech kierowców, rywalizujących w czterech kategoriach. Najszybszym spośród nich okazał się Mateusz Jarzombek, który triumfował również w klasie open.

Wczoraj na torze w Tarnowie-Mościcach rozegrane zostały zawody trzeciej rundy Nice Cup, cyklu przeznaczonego głównie dla najmłodszych adeptów żużla. W odróżnieniu od dwóch pierwszych tegorocznych turniejów, które gromadziły na starcie dwunastu młodych żużlowców, rywalizowało w nich szesnastu zawodników.

Pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów poznały rywalki w rozgrywkach Pucharu Polski. W sezonie 2017/18 przeprowadzone one będą według nowych zasad.

Znaczniki

Archiwalne