TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Zapraszamy wszystkich do wspólnego biegania. Sprawdź swoją wydolność po wakacjach! II Tarnowski Test Coopera - bieg ciągły 12 minut. Bez względu na płeć i wiek. Przyjdź na stadion lekkoatletyczny w Tarnowie – Mościcach 30 sierpnia 2013 od godziny 16.30 do godziny 19.00. Zgłoszenia do startu na stronie www.pomiar- czasu.pl/tarnowcooper.php oraz na stadionie LA w dniu testu

Żużlowcy Unii Tarnów zakończyli rywalizację w rundzie zasadniczej w Enea Ekstralidze. Po osiemnastu kolejkach uplasowali się na czwartej pozycji, która dała ostatnie miejsce w walce o medale. Jaskółki wygrały dziesięć meczów, a przegrały osiem, zdobywając pięć punktów bonusowych za lepszy bilans dwumeczów. W spotkaniach półfinałowych Unia zmierzy się z drużyną Falubazu Zielona Góra. W drugim półfinale Włókniarz Częstochowa spotka się z Unibaksem Toruń. Zwycięzcy półfinałów będą walczyć w finale o złoty medal, natomiast przegrany stanie do boju o brązowy medal.

PTTK Oddział Ziemi Tarnowskiej – Klub Turystyki Rowerowej „Sokół” Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do udziału w II Pielgrzymce Rowerowej Sokołów do Kalwarii Pacławskiej. 

W niedzielę (18 sierpnia) rozegrano trzecią eliminację XIX Pucharu Tarnowa MTB.   

Po emocjonującym spotkaniu Unia Tarnów pokonała na własnym torze Unibax Toruń 50:40. Punkt bonusowy zdobyli goście, bowiem pierwszy mecz wygrali 57:33. Najlepszym zawodnikiem Jaskółek był Maciej Janowski, zdobywca 13 punktów. Unia uplasowała się na czwartym miejscu po rundzie zasadniczej i awansowała do półfinału, w którym zmierzy się ze Stelmetem Falubaz Zielona Góra. Pierwszy mecz w Tarnowie 1 września, a rewanż w Zielonej Górze 8 września.

Dospel CKM Włókniarz Częstochowa pokonał Unię Tarnów 54:36 w meczu XVII rundy Enea Ekstraligi. Najlepiej w drużynie Jaskółek zaprezentował się Artiom Łaguta, który w sześciu biegach zdobył 14 punktów. W dwumeczu padł remis, więc żadna z drużyn nie otrzymała punktu bonusowego. W niedzielę Unia będzie walczyć na własnym torze o zwycięstwo z Unibaksem Toruń i będzie to ostatnie spotkanie rudny zasadniczej.

Po emocjach związanych z tarnowskim etapem Tour de Pologne – ciąg dalszy kolarskich spotkań w Tarnowie. W najbliższą niedzielę (18 sierpnia)  na Górze św. Marcina kolejny wyścig rowerowy (3. eliminacja) z cyklu XIX Puchar Tarnowa MTB w  konkurencji  cross-country (XC).

Na przełomie lipca i sierpnia wychowankowie z tarnowskich placówek opiekuńczo – wychowawczych uczestniczyli w zorganizowanym na Węgrzech „Europejskim Pucharze Społecznych Domów Dziecka”. Zaproszenie otrzymali od zaprzyjaźnionej węgierskiej fundacji Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány oraz Węgierskiego Związku Piłki Nożnej. 

W meczu XVI rundy Enea Ekstraligi, Fogo Unia Leszno przegrała na własnym torze z Unią Tarnów 44:46. Bonus przypadł również drużynie z Tarnowa. Zdecydowanym liderem Jaskółek był Janusz Kołodziej, który w pięciu biegach zdobył 12 punktów z bonusem. Po tym zwycięstwie Unia awansowała na czwarte miejsce w tabeli i jest bliska awansu do fazy play-off. Kolejny pojedynek Jaskółki rozegrają 15 sierpnia na torze w Częstochowie.

W Łodzi w dniach 26-28.07. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się tarnowscy lekkoatleci. 

Znaczniki

Archiwalne