TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Drużyna Unii Tarnów przystąpiła do meczu osłabiona brakiem kilku piłkarzy z podstawowego składu: W dzisiejszym pojedynku zabrakło m.in: Pawła Węgrzyna, Roberta Witka, Łukasza Jamroga, Kamila Pawlaka oraz Szymona Adamskiego.

W najbliższy weekend we włoskim Arco odbędzie się piata edycja tegorocznego pucharu świata we wspinaczce sportowej. Zawodniczka MKS Tarnovia Grupa Azoty Elzat jest przygotowana do walki o jak najlepszy rezultat.

23 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się V Memoriał Kamili Skolimowskiej. Wielka impreza w której startowała cała plejada gwiazd zarówno polskiej jak i światowej lekkiej atletyki wśród których byli: czołowy Polski dyskobol Paweł Małachowski, kulomiot Tomasz Majewski, brązowy medalista Mistrzostw Europy w dysku Robert Urbanek, najlepsi polscy młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, niepokonany w kole rzutu dyskiem od 10 lat Robert Harting, wielki rywal Tomka Majewskiego w kuli Reese Hoffa no i przede wszystkim gwiazda imprezy, najszybszy człowiek świata Usain Bolt. W tej wspaniałej imprezie, pośród tak wielkich nazwisk, wielki zaszczyt uczestnictwa mieli również tarnowscy niepełnosprawni lekkoatleci: Joanna Mazur, Anna Trener, Michał Deus oraz Tomasz Sikorski.

Na obiektach lekkoatletycznych w Walijskim Swansea odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. W szerokiej Kadrze Polski znalazł się również zawodnik tarnowskiego STAR-u, aktualny Mistrz Świata w biegu na 100m Michał Derus.

Na początku sierpnia w Kecskemét na Węgrzech odbył się turniej Europejskiego Pucharu Społecznych Domów Dziecka, na który jako jedyni z Polski zostali zaproszeni wychowankowie tarnowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. W piłkarskich rozgrywkach uczestniczyło 18 drużyn z m.in. Niemiec, Danii, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Czech, Macedonii, Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny.

Wyjazd organizowany jest przez Klub Turystyki Rowerowej Sokół Tarnów, odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia 2014 r. Zapisy już trwają. 

Piłkarze tarnowskiej Unii odnieśli zasłużone zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Wierną Małogoszcz 2-1. Podopieczni Michała Szymczaka przystąpili do tego pojedynku już w najsilniejszym składzie, z debiutującym 17-letnim napastnikiem, Krzysztofem Ropskim, synem byłego, wieloletniego napastnika "Jaskółek", który w latach 90-tych z powodzeniem reprezentował barwy tarnowskiej drużyny na zapleczu polskiej ekstraklasy, oraz Łukaszem Popielą, który w meczu z Wierną rozegrał już całe spotkanie.

W dniach 13-15 lipca we Wrocławiu odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Ze srebrnym medalem z tych zawodów wraca zawodnik klubu AZS PWSZ w Tarnowie Kamil Knapik. Trenowany na co dzień przez trenera Jarosława Wałaszka lekkoatleta, sportowiec  wystartował w biegu na 400m przez płotki.  W finale zajął drugie miejsce ustanawiając  bardzo dobry rekord życiowy 53,20. 

Kolarze KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team wystartowali także w wyścigu szosowym Podhale Tour . Jest to już czwarty finałowy wyścig w indywidualnej jeździe na czas. Na 50 km pętli do jest pokonania 900 metrów przewyższeń, nie jest to trasa w najtrudniejszym wydaniu ale dość wymagająca ze względu na jeden bardzo stromy podjazd którego nachylenie to 20%. 

71 edycja Narodowego Touru ponownie zagościła w Tarnowie. Pomimo bardzo złych warunków atmosferycznych, licznie przybyli tarnowianie mogli zobaczyć kolarską „Ligę Mistrzów”.

Znaczniki

Archiwalne