TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Mini żużlowcy UKS Jaskółki zostali Wicemistrzami Polski Par Klubowych. Zawody finałowe rozegrano na mini torze w Rybniku. Podopieczni Mirosława Cierniaka potwierdzili dobrą formę, którą prezentowali przez sześć ostatnich rund. 

Siódme miejsce podczas zmagań Rok Cup Challenge na włoskim torze Adria International Raceway wywalczył Kacper Szczurek, zawodnik TTSK K-TEAM Tarnów. 

Na podium szybowcowego Pucharu Polski ATTP stanęło trzech reprezentantów klubu Avia Tarnów. Dwa główne trofea w klasach Retro i Standard trafiły do Janusza Olszówki. Tomasz Świderski zajął kolejno drugie i trzecie miejsce, natomiast Renart Flądro był drugi w klasie Standard.

Kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata we wspinaczce na czas i poprawa własnego rekordu Polski – z takimi sukcesami wraca z włoskiego Arco Marcin Dzieński, reprezentant tarnowskiej PWSZ. Z kolei w kategorii kobiet medal dla Polski wywalczyła jego klubowa koleżanka Klaudia Buczek, która może pochwalić się brązem.

Dwa tytuły mistrzów Polski i jeden tytuł wicemistrzowski - to dorobek wspinaczy Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie wywalczony podczas Mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów we wspinaczce na czas. Zawody odbyły się w ostatni weekend w Warszawie.

Ponad 150 uczestników zgromadziły mistrzostwa Polski w kartingu, które rozegrano na torze w Zielonej Górze. Bardzo dobrze w zawodach spisali się tarnowianie. Najlepiej w całej stawce poradził sobie Marcel Kuc, który wywalczył pierwszą lokatę. 

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi kierowcy kartingowi TTSK K-TEAM Tarnów podczas rozegranych w austriackim Brucku zawodów Euro Final Rotax 2016. Marcel Kuc zajął ostatecznie czwartą lokatę, a Szymon Marut był 18. 

Pierwszy mecz rundy jesiennej na Stadionie Miejskim piłkarze tarnowskiej Unii rozegrają 13 sierpnia. Podopieczni Daniela Bartkowskiego zmierzą się z beniaminkiem – zespołem Podlasia Biała Podlaska. Początek spotkania o godz. 17.00.

Jeszcze nieco ponad trzy tygodnie pozostało do zakończenia wakacji. Czas ten można spędzić aktywnie, uczestnicząc na przykład w turnieju piłkarskim. Pierwszy z nich zaplanowano już 20 sierpnia. 

Dariusz Nowakowski, zawodnik MLUKS Tarnów, zdobył brązowy medal w biegu na dystansie 3000m podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które rozegrano we Wrocławiu. 

Znaczniki

Archiwalne