TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W najbliższy piątek (28 września) o godzinie 17.00 UKS Jaskółki Tarnów zaprasza na oficjalne otwarcie toru miniżużlowego mieszczącego się na terenie za stadionem lekkoatletycznym w Tarnowie-Mościcach. Uroczystość odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Ryszarda Ścigały.

W niedzielę 30 września 2012r. zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na II Jesienny Rowerowy Rajd Sokołów.

W najbliższą niedzielę, 30 września na Ściance wspinaczkowej La Roca w Tarnowie odbędzie się ostatnia tegoroczna edycja rywalizacji w Pucharze Azotów Tarnów we wspinaczce na czas amatorów. Na zawody zaprasza mistrzyni wspinaczki Edyta Ropek. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.

Zapraszamy serdecznie na mecz będący inauguracją sezonu 2012/2013 rozgrywek drugiej ligi siatkówki kobiet w Tarnowie.

W Rzeszowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Były to eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików które rozegrane zostaną 29-30 września w Słubicach.

W Mościcach Control Process Tarnów zmierzy się z KS AZS AWF Biała Podlaska.

W dniach od 13 do 16 września w Poznaniu rozegrany został kolejny turniej z cyklu Grand Prix seniorów. Klub bokserski "Tiger" Tarnów reprezentowali
Jakub Kras i Damian Kiwior.

II liga grupa wschodnia wydaje się być w tym roku bardzo wyrównana, dlatego każdy punkt jest bardzo cenny, szczególnie ten wywalczony na wyjeździe. Piłkarze Unii Tarnów powoli ogrywają się na drugoligowych boiskach. W Radomiu mimo przewagi rywali potrafili dwukrotnie wyrównać i wywieźli z gorącego terenu remis 2-2. Dzięki temu wynikowi wciąż pozostają niespodziewanym liderem tabeli.

W Paryżu rozegrano mistrzostwa świata 2012 we wspinaczce sportowej. W niezwykle stresującej rywalizacji zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek wywalczyła wysokie piąte miejsce i ustanowiła nowy rekord Polski na dystansie 15 metrów z czasem 8,90 sekundy. Dobry start zanotowali zawodnicy reprezentacji Polski, z której aż sześciu awansowało do finału.

Rozpoczęły się eliminacje do rozgrywek TAURON Speedway Race organizowanych dla wszystkich fanów kartingu i żużla, w ramach których w finale dojdzie do starcia najlepszych kartingowców i żużlowców drużyny Azoty Tauron Tarnów.

Znaczniki

Archiwalne