TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Kolejne dwa mecze sparingowe rozegrały w ostatnich dniach siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Zawodniczki pierwszoligowego beniaminka zmierzyły się w nich z występującą w Lidze Siatkówki Kobiet, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej, drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Dwaj młodzi kierowcy kartingowi TTSK K-Team Tarnów: Kacper Szczurek i Marcel Kuc, startowali podczas ostatniego weekendu w rozgrywanych na torze we włoskiej Adrii finałowych zawodach Rok Cup Italia 2017. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kacper Szczurek, kończąc rywalizację w kategorii senior na drugim miejscu.

Przez dwa dni, w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach trwała rywalizacja w IX Memoriale Michała Smętka w koszykówce chłopców z rocznika 2003 i młodszych. Zakończyła się ona zwycięstwem ekipy z Grójca, drugie miejsce wywalczyła natomiast prowadzona przez trenera Michała Skowrona drużyna MUKS 1811 Unia Tarnów.

Podczas najbliższego weekendu rozegrany zostanie tradycyjny, organizowany już po raz czternasty, Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w piłce ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Memoriałowe mecze odbywać będą się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tylko dwa biegi obejrzeli wczoraj kibice, którzy przyszli na Stadion Miejski w Tarnowie-Mościcach, aby być świadkami drugiego meczu finałowego Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów, a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Meczu, do którego w ogóle nie powinno w niedzielę dojść. Prognozy pogody na ten dzień były bowiem niekorzystne i tarnowianie już wcześniej chcieli przełożyć spotkanie na inny termin. Zgody na to nie wyrazili jednak gdańszczanie.

Maciej Gładysz, który już podczas poprzedniej rundy zapewnił sobie zwycięstwo w tegorocznej serii Rotax Max Challenge, podczas zawodów w Poznaniu potwierdził swoją dominację. W czasie minionego weekendu, młody kierowca Gładysz Karting Team triumfował tam w klasie Micro Max.

Kolejne bardzo wysokie zwycięstwo przed własną publicznością odniosły piłkarki Tarnovii Tarnów. Atut własnego boiska wykorzystali także zawodnicy Metalu Tarnów. Bez punktów i bez bramek powróciły natomiast z wyjazdów ekipy Unii Tarnów i Tarnovii Tarnów.

Drugie zwycięstwo w drugim w tym sezonie meczu o punkty w grupie „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn odnieśli szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów. Grający przed własną publicznością tarnowianie pokonali 27-19 (14-9) bardzo niewygodnego dla siebie rywala, KSSPR Końskie.

W niedzielę, o godz. 14.30 w Tarnowie rozpocząć ma się rewanżowy pojedynek finałowy Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów, a Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk. Prognozy pogody na niedzielę są jednak dla Tarnowa niekorzystne i ostateczna decyzja w sprawie rozegrania tego meczu zapaść ma w sobotę w godzinach południowych.

Wychowanka trenerki Elżbiety Janas, rozpoczynająca swoją karierę w MKS Pałac Młodzieży Tarnów, a obecnie reprezentująca barwy Kram Startu Elbląg, Aleksandra Stokłosa, powołana została do młodzieżowej kadry narodowej kobiet w piłce ręcznej.